Autoterapia

Dzisiejszy świat i dzień codzienny jest wypełniony stresującymi sytuacjami i zdarzeniami. Dotyczy to zarówno życia osobistego jak i zawodowego. Stres pojawia się niespodziewanie nawet w sytuacjach, które można uznać za normalne. Każda potencjalnie niegroźna sytuacja może wywołać bardzo nieprzyjemne odczucia psychofizyczne, odczuwalne w całym ciele, które potocznie nazywamy stresem.

Jak to się zatem dzieje, że reagujemy tak, a nie inaczej. Dlaczego pomimo tego, że wiele sytuacji, które nas spotykają można zakwalifikować do zupełnie niegroźnych, wywołuje tak niszczące w skutkach objawy, a jak wiadomo ze źródeł oficjalnych, stres jest przyczyną większości chorób i dolegliwości emocjonalnych i w ich następstwie fizycznych.

Na samym początku należy wyjaśnić samo pochodzenie stresu. Ale przed tym należy zastanowić się dlaczego większość człekokształtnych i innych ssaków nie ma problemu z zabójczym stresem.

Otóż stres jest naturalnym mechanizmem organizmu, który pozwala danej jednostce przeżyć. Stres w odpowiedniej dawce jest wręcz nieodzowny, ponieważ poprawia wydajność i wydolność organizmu, przygotowuje go do natychmiastowych działań, np. takich jak walka lub ucieczka, które umożliwiają przetrwanie.

Zwierzęta mogą działać w stanie stresu przez kilka minut w ciągu dnia lub tygodnia, a niejednokrotnie miesiąca. Stres uruchamia wszelkie procesy fizjologiczne w organizmie tylko w momencie walki w stadzie, ucieczki przed drapieżnikiem, lub pogoni za zdobyczą. Taki stan stresu trwa zaledwie kilka minut. Średnio ta sama antylopa ucieka przed drapieżnikiem przez 3 minuty raz na kilka tygodni. Natychmiast po zakończeniu takiej ucieczki poziom hormonów, takich jak adrenalina i kortyzol, spada do zdrowego poziomu i antylopa dalej w spokoju skubie sobie trawkę, i nie ma problemów z zawałem ani depresją.

A jak sprawa wygląda u nas ludzi? Otóż nasze życie i cywilizacja wytworzyły błędne koło, gdyż działamy w stresie i jesteśmy pod jego wpływem niemal przez cały czas. Stres wywołuje szukanie nowej pracy, chodzenie do obecnej, której nie lubimy, rachunek w skrzynce to też stres. Czy wystarczy pieniędzy do pierwszego? Czy dobrze wyglądam, znowu się zepsuła pralka, mam dzisiaj egzamin, gdzie się ten mój dzieciak podziewa... itd. Przykłady można mnożyć w nieskończoność. Do tej listy można dodać również wszelkie inne czynniki indywidualne dla każdej osoby.

Obecnie żyjemy w stanie permanentnego stresu. Właśnie ten fakt jest destrukcyjny dla naszego organizmu, życia, a przede wszystkim osiągnięć. Dlaczego również osiągnięć? Przecież wiele osób twierdzi, że działa lepiej pod wpływem stresu. Tak to może wyglądać, ale do pewnego czasu.

Najnowsze badania naukowe dowodzą, że stres hamuje działanie grup genów w kodzie DNA, które odpowiedzialne są za regenerację komórek, jak również za produkcję antyoksydantów, czyli substancji neutralizujących możliwość rozwoju nowotworów. Na dzień dzisiejszy wiemy, że istnieje około 20.000 do 25.000 genów w ludzkim kodzie DNA, z których tylko niewielki procent został poznany i zbadany pod kątem ich funkcji.

Stres bezpośrednio może być powiązany z depresją, brakiem motywacji, brakiem osiągnięć, zaburzeniami w relacjach międzyludzkich, nadpobudliwością, nałogami, chorobami i nowotworami. Obecnie nazywamy taką rzeczywistość stresem cywilizacyjnym, który w efekcie może wywoływać choroby cywilizacyjne.

Czy zatem nadal można twierdzić, że działanie pod wpływem permanentnego stresu przyniesie pozytywne i długofalowe efekty? Otóż nie, ponieważ stres, jako pierwotny mechanizm przetrwania, pozbawia nas możliwości logicznego i kreatywnego myślenia, a w efekcie działania. Logiczne myślenie zostaje zaburzone, ponieważ włączają się automatyczne funkcje, najbardziej prymitywnej części naszego ludzkiego mózgu, a upośledzeniu poddane zostają funkcje między innymi płatów czołowych, które odpowiedzialne są za kreatywne i logiczne myślenie. Przewlekły i nie zneutralizowany stres powoduje zaburzenia w uczeniu, zapamiętywaniu, powoduje zaburzenia w systemie nerwowym i immunologicznym, czyli obronnym organizmu.

Depresja, która jest następstwem występowania długotrwałego stresu w organizmie, podwaja ilość występowania zgonów niezależnie od wieku i rodzaju występującej choroby. Podczas długotrwałej depresji, organizm produkuje zwiększone ilości tzw. hormonów stresu, a w szczególności norepinepriny, która w dużych dawkach jest dla organizmu toksyczna, szczególnie dla mięśnia sercowego.

Pomimo tego, że epigenetyka jest dość młodą dziedziną nauki, to udowodniła, że pod wpływem stresu skurczeniu ulegają spirale DNA w naszym organizmie. W Centrum Medycznym Uniwersytetu Duke'a na Harvardzie w 2006 roku naukowcy udowodnili, że osoby, które potrafią opanować stres są z reguły szczęśliwe i bardziej optymistycznie nastawione do życia, a tym samym żyją dłużej w lepszym zdrowiu i osiągają również lepszy standard życia.

Aby jednak mieć pełen pogląd na to jak stres się rozwija, należy poznać jego fizjologię i to co pod jego wpływem dzieje się we wszystkich komórkach ciała.

Stres pojawia się wówczas, kiedy zostaje zaburzona równowaga Centralnego Układu Nerwowego, czyli systemu odpowiadającego za wiele funkcji organizmu. Większa część Centralnego Układu Nerwowego, nazywana jest autonomicznym układem nerwowym, inaczej automatycznym, który działa bez potrzeby angażowania naszej świadomości i kontroluje on około 99% funkcji organizmu.

W każdej sekundzie do mózgu dociera ok. pięciu trylionów bitów informacji, a do naszej świadomości tylko ok. dziesięciu tysięcy bitów. Czyli organizm troszczy się sam o wszystkie funkcje pozwalające na przeżycie.

Wymieniony już wcześniej Autonomiczny Układ Nerwowy składa się z Parasympatycznego Układu Nerwowego, który odpowiedzialny jest za wzrost, uzdrawianie i prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Obejmuje on swoim działaniem większość jego automatycznych procesów. Drugim elementem układanki jest Sympatyczny Układ Nerwowy (SUN), który odpowiada za reakcję walki lub ucieczki. Jest to bardzo ważna część układu nerwowego, ponieważ to ona uratuje nam życie, kiedy wymagana jest natychmiastowa reakcja obronna lub ucieczka.

To właśnie SUN przygotowuje organizm do działania. W sytuacji zagrożenia nie ważne jest myślenie, liczy się działanie automatyczne, które na samym początku rozwoju istot ludzkich miało nas chronić przed drapieżnikami lub pomagać w walce z przeciwnikiem. Pomimo, że na co dzień nie doświadczamy takich zagrożeń, to jednak SUN powoduje, że w sytuacji interpretowanej przez niego jako zagrożenie, wzrasta ciśnienie krwi i następuje jej przemieszczenie. Krew odpływa z żołądka, ponieważ funkcje trawienne nie mają wówczas żadnego znaczenia. Krew przetłaczana jest do mięśni, które decydują o tym jak szybko jesteśmy w stanie uciec lub z jaką siłą odeprzemy atak.

Krew odpływa z przednich płatów mózgu, odpowiedzialnych za kreatywne i logiczne myślenie. Podobnie zmniejsza się jej zawartość w nerkach i wątrobie, gdyż w stanie stresu organizm nie trawi i nie usuwa toksyn z wątroby, nie dba o równoważenie elektrolitów w komórkach, ani nie skupia się na kreatywnym myśleniu. Dlaczego? Ponieważ jeśli nie przeżyje kilku następnych minut, to i tak nie będzie miało to żadnego znaczenia!

Omawiane zmiany mają zapewnić ocalenie życia. Gdy jednak te zmiany pod wpływem permanentnego stresu utrzymują się cały czas, zaczynają wpływać destrukcyjnie na organy wewnętrzne i narządy ciała, ale nie tylko. Jak widać podczas stanu permanentnego stresu wyższe funkcje, jak kreatywne i logiczne myślenie, również są upośledzone. Wycofaniu ulegają także odczuwanie spełnienia i szczęścia, empatia do innych osób i troska o godne życie.

Wówczas gdy włącza się SUN, wszystkie komórki ciała przestają funkcjonować w normalny sposób, a przełączają się w stan trybu awaryjno-bojowego. Powyższy stan w swych pierwotnych założeniach miał trwać, tak jak u innych ssaków, przez okres kilku minut i to raz na jakiś czas, a nie w sposób ciągły i nieprzerwany.

Hipotetycznie rzecz ujmując, uciekając lub uczestnicząc w walce, nie jemy i nie pijemy, nie naciągamy bandaża na rany, ani nie czytamy wierszy, czy powieści lub nie wymyślamy nowych sposobów zwiększenia swoich zarobków. Podczas trwania takiego stanu nie myślimy również o tym aby iść do toalety. Nasza koncentracja dotyczy tylko jednej rzeczy, jak najszybszego znalezienia się poza zagrożonym obszarem lub wygrania walki.

Tak samo reagują nasze komórki. Podczas stanu permanentnego stresu nie otrzymują one składników odżywczych, tlenu, minerałów i niezbędnych do życia kwasów tłuszczowych. W chwili stresu nie pozbywają się one również produktów przemiany materii ani toksyn. Wszystkie procesy ulegają zatrzymaniu, poza tymi niezbędnymi do przetrwania. W efekcie stanu permanentnego stresu całe środowisko wewnątrzkomórkowe staje się toksyczne dla organizmu, nie ma możliwości przyjmowania pokarmu i możliwości regeneracji.

Czy zatem reakcja walki-ucieczki jest konieczna? Tak, ponieważ chroni nas w wielu nieprzewidzianych sytuacjach, natomiast kiedy taki stan utrzymuje się przez cały czas, to oprócz braku możliwości pozytywnego i kreatywnego myślenia oraz działania, coś w organizmie ulegnie uszkodzeniu i zazwyczaj jest to najsłabsze ogniwo lub kilka naraz. Choroby serca, nadciśnienie, nowotwory, alergie, nerwice, wrzody, bezpłodność, brak pokarmu u młodych matek. Obecnie istnieje niezliczona ilość przykładów, dodatkowo ich liczba ciągle wzrasta.

Kiedy jesteśmy na co dzień zalewani żądaniami, oczekiwaniami i niespełnionymi pragnieniami, nasz organizm wydziela duże ilości adrenaliny. Adrenalina może być redukowana między innymi podczas aktywności fizycznej (czyli ucieczka lub walka). Jednak kiedy czynnikiem wywołującym stres jest telefon od szefa lub znajomego, albo fakt, że bank podniósł znacznie stopy procentowe kredytu, to nie biegamy dookoła podwórka aby się odstresować. Palacze zwykle chwytają za papierosa, niektórzy za kawę, a inni tłumią wszystkie odczucia wewnątrz.

Dodatkowo kiedy mamy wysoki poziom adrenaliny we krwi, która nie zostaje zredukowana, czujemy się wyczerpani, nasz układ odpornościowy nie działa prawidłowo, a nasze siły fizyczne i emocjonalne ulegają degradacji.

Teraz zagłębimy się w komórki głębiej, dzięki czemu wyjaśnieniu ulegnie proces, który odbywa się w ich wnętrzu podczas występowania długotrwałego stresu i dlaczego wpływa on destrukcyjnie na zdrowie i funkcjonowanie, ale również i na kreatywność, która jest ważnym czynnikiem w osiąganiu jakiegokolwiek sukcesu życiowego.

Stres na poziomie wewnątrzkomórkowym jest efektem niedoboru energii. Taki stan nosi nazwę: Zespół Chronicznego Zmęczenia. Medycyna konwencjonalna nie bardzo umie sobie z nim poradzić, ponieważ leki nie docierają do źródła problemów, lecz działają objawowo.

Każdy z nas składa się z ok 60 miliardów pojedynczych komórek, w każdej z nich podczas działania stresu zachodzą działania obronne, otóż komórka „zamyka się”, aby zaoszczędzić energię w organizmie. Do komórek przestaje docierać tlen, składniki odżywcze i glukoza, która jest głównym paliwem komórkowym. Elektrownie komórkowe, które noszą nazwę mitochondriów, pozbawione są paliwa, dlatego nie ma mowy o dalszym wytwarzaniu przez nie energii. Jak wiemy kondycja komórek zależy od kondycji mitochondriów, a kondycja organizmu od kondycji komórek - tutaj koło się zamyka.

Nasze organizmy nie są podłączone do sieci elektrycznej tak jak nasze domy. Nasze małe mitochondria są odpowiedzialne za to aby wytworzyć dla nas odpowiednią ilość energii, potrzebnej do życia i zdrowego funkcjonowania. Bez energii jesteśmy zmęczeni, a bez możliwości efektywnego usuwania toksyn z komórek, zaczynają one wpływać na obniżenie funkcji życiowych naszego organizmu. Te wszystkie czynniki, połączone w jedną całość wpływają destrukcyjnie na nasz organizm.

Teraz pojawia się pytanie jak obniżyć stres, który ma tak destrukcyjne działanie na nasz cały organizm i możliwość kreatywnego myślenia.

Wiadomym jest fakt, że istnieje bezpośrednie połączenie pomiędzy ciałem fizycznym i tym jak myślimy. Poprzez myślenie zarówno pozytywne jak i negatywne wpływamy na funkcjonowanie naszego organizmu. Od wielu lat lekarze wskazują, że przeważająca większość chorób i niekorzystnych zdarzeń życiowych ma podłoże psychosomatyczne, czyli ich początek bierze się ze stanu umysłowego i jest skutkiem tego, w jaki sposób postrzegamy świat i w jaki sposób radzimy sobie z problemami życia codziennego. Nauka zwana psychoneuroimmunologią wykorzystuje zdolności ludzkiego umysłu w sferze kreowania pozytywnych obrazów myślowych, które w efekcie powodują pożądane zmiany na poziomie komórkowym organizmu.

Nasze myśli mają bezpośredni wpływ na to jak wygląda całe nasze życie, czyli wszystkie sukcesy i porażki, zdrowie, samopoczucie i całkowite postrzeganie świata, w którym przyszło nam żyć i funkcjonować. Zmieniając myślenie na pozytywne i radosne zmienia się nie tylko poziom ogólnego zadowolenia, ale również poprawia się samopoczucie i zdrowie. Myśląc pozytywnie, zaczynamy dostrzegać więcej możliwości do ekspresji naszych naturalnych talentów i indywidualnego potencjału. Myśląc pozytywnie stajemy się osobami bardziej wyrozumiałymi dla siebie i innych. Myśląc pozytywnie dostrzegamy wiele nowych możliwości kreowania wspaniałego, motywującego życia dla siebie i swoich bliskich.

Wytłumaczenie tego procesu jest bardzo proste i wyjaśnia je nauka, która zajmuje się właściwościami działania ludzkiego mózgu jak również części naszej świadomości, która nosi nazwę umysłu podświadomego. Umysł podświadomy ma za zadanie nas chronić i zapewnić nam przetrwanie oraz prawidłowe funkcjonowanie. Jest tą częścią nas, która pochłania wszystkie informacje z zewnątrz i zapamiętuje je do późniejszego wykorzystania. Oprócz zapamiętania informacji z zewnątrz, zapamiętuje również nasze własne reakcje emocjonalne powiązane z tymi zdarzeniami zewnętrznymi, w których uczestniczyliśmy od czasu naszego poczęcia.

Wielokrotnie połączenie emocjonalne z danym wydarzeniem, powstałe w dzieciństwie lub młodości, mogło być dla nas pozytywne i konstruktywne, ale obecnie w wieku dojrzałym może nas blokować przed podjęciem konstruktywnych działań w sferze zawodowej lub osobistej.

Jak zatem można to zmienić i dlaczego pozytywne myślenie ma tak duże znaczenie dla naszego rozwoju i sukcesu? Mianowicie, kiedyś uważano, że człowiek rodzi się z mózgiem, który w czasie jego życia nie ulega zmianie. Obecnie już wiadomo, że mózg ludzki jest organem ulegającym zmianie w każdej sekundzie. Ale co to oznacza, że mózg ulega zmianie? Otóż dzięki tak zwanej neuroplastyczności mózgu zmianie podlegają jego połączenia neuronowe, które są przekaźnikiem mikro ładunków elektrycznych. Każde takie połączenie odpowiada za pewien nawyk lub zapamiętane zdarzenie, na które reagujemy w dany sposób. Każdy rodzaj pozytywnego myślenia, połączony jest zawsze z pozytywnym odczuwaniem ciała fizycznego. Myśleniu towarzyszą również obrazy, które przetrzymywane są w naszej głowie. To połączenie pozytywnych emocji, obrazów i naszego nastawienia, powoduje powstawanie nowych połączeń neuronowych w naszym mózgu, które odpowiednio zasilane naszymi pozytywnymi myślami będą coraz bardziej umacnianie. Takie nowe połączenia odpowiedzialne są za nowe formy zachowań i reakcji na zdarzenia zewnętrzne.

Mózg jest częścią umysłu podświadomego, którego zadaniem jest ochrona, dlatego będzie on wybierał, bez udziału naszej świadomości, zdarzenia według niego korzystne dla nas, czyli te przybliżające nas do emocjonalnego poczucia przyjemności, a oddalające od cierpienia. Niestety wielokrotnie w wieku dojrzałym proces ten hamuje nas jako jednostki przed rozwojem i poznawaniem nowych możliwości. Dzieje się tak dlatego, ponieważ rzeczywistość dorosłej osoby wygląda znacznie inaczej niż rzeczywistość zapamiętana oczami dziecka, podczas której wykształconych zostało wiele nawyków i zachowań.

Pozytywne myślenie jest formą kreowania reakcji umysłu podświadomego, gdyż umysł ten nie rozróżnia pojęcia czasu. Wszystko, nawet zdarzenia, które są tylko wyobrażeniami zostają przez niego przyjęte jako zdarzenia rzeczywiste i aktualne. Umysł podświadomy, który odpowiednio będzie otrzymywać pozytywne bodźce myślowo-emocjonalne przyjmie je jako obraz rzeczywistości zewnętrznej i dzięki swojemu wybiórczemu przekazywaniu informacji do naszej świadomości, będzie wybierał te, które są zgodne z naszymi przekonaniami i własnym obrazem świata zewnętrznego. Dzięki temu świadomie zaczniemy rozpoznawać więcej możliwości kreowania sukcesu życiowego, zdrowia i dobrego samopoczucia.

Wszelkie formy choroby i nałogów są wynikiem działania wielu czynników, między innymi negatywnego myślenia, stresu oraz wyniku splotu wydarzeń z przeszłości. Tworząc nową i pozytywną wersję siebie mamy możliwość wykreowania nowego nawyku myślowego, jak i zachowania, które będą pomocne w likwidowaniu wszelkiego rodzaju nałogów i negatywnych działań.

Oprócz świadomych działań, takich jak pozytywne myślenie w celu polepszenia standardu i jakości życia, jak również pozbycia się wszelkich form nałogów, dodatkowo możemy zastosować nagrania autoterapii neuropsychologicznej.

Nagrania autoterapii neuropsychologicznej zawierają formy świadomej relaksacji ciała, która pozwala uwolnić napięcia mięśniowe, czyli stres mięśniowy, wpływającego niekorzystnie na przepływ życiowej energii. Relaksacja zmniejsza skutki pojawiających się w naszym organizmie blokad energetycznych, prowadzących do różnego rodzaju dyskomfortu, bóli i chorób.

Świadoma relaksacja wpływa bardzo pozytywnie na organizm, który w dzisiejszych czasach jest narażony na duże dawki bodźców, powodujących lub wzmagających odczuwany przez nas stres – zarówno ten fizyczny, jak i emocjonalny. Koncentrowanie się na zdrowiu, pozytywnym zachowaniu i dobrych nawykach pomaga nakierować wszelkie siły witalne umysłu podświadomego na działanie naprawcze. Można powiedzieć, że umysł podświadomy gromadzi wszystkie informacje, które wpływają na to, jak postrzegamy świat, nasze możliwości i jak postrzegamy siebie. Na tej podstawie budujemy swoją samoocenę, która ma bezpośredni wpływ na nasze osiągnięcia, zadowolenie i ogólnie rozumianą radość życia.

Jak zostało dowiedzione naukowo, mózg ludzki emituje cztery rodzaje fal mózgowych: alfa, beta, theta i delta. Podczas dziennej aktywności, gdy dociera do nas wiele bodźców zewnętrznych, mózg funkcjonuje na częstotliwości fal beta. Wówczas reagujemy na zjawiska z otaczającego nas świata, czyli jesteśmy jego biernymi uczestnikami. W takiej sytuacji połączenie pomiędzy umysłem logicznym (czyli świadomym) i podświadomym jest mniejsze, ponieważ umysł podświadomy musi odbierać ze świata zewnętrznego biliony bitów informacji i musi je przetwarzać na te, które powinny dotrzeć do naszej świadomości lub takie, które powinny zostać zablokowane i odrzucone jako nieistotne.

Dodatkowo umysł podświadomy kontroluje wszystkie procesy fizjologiczne naszego ciała, między innymi bicie serca, trawienie, wzrost włosów, paznokci itp. Kiedy kładziemy się spać, przyjmujemy wygodną, rozluźnioną pozycję, zamykamy oczy i zaczynamy używać naszej wyobraźni lub jesteśmy w fazie „snu na jawie”, nasz mózg przełączają się na fale alfa, tzw. fale twórcze. Cała energia umysłu wykorzystywana jest wówczas na planowanie przyszłego działania. Może być ono twórcze, czyli pozytywne, ale niestety także destrukcyjne i negatywne. Zależy to od rodzaju myśli, które w danym momencie dominują w naszym umyśle.

Takie twórcze fale można inaczej nazwać intuicją, weną twórczą i natchnieniem. Mózg przełącza się na tego typu fale również wtedy, gdy dana osoba znajduje się w fazie głębokiej modlitwy lub kontemplacji. Badania polegające na skanowaniu mózgu dowiodły, że w stanie alfa ludzki mózg pracuje w taki sam sposób, jak mózg dziecka, czyli jest otwarty na przyjmowanie informacji i sugestii, które trafiają do tzw. pamięci długotrwałej.

Dodatkowo, w stanie alfa, pozytywne sugestie zawarte są w nagraniach autoterapii neuropsychologicznej, trafiają bezpośrednio do centralnego ośrodka kontroli, czyli umysłu podświadomego, omijając umysł logiczny (świadomy). Tym samym ulegają zmianie w umyśle podświadomym tzw. programy, które mogły przyczynić się do powstania niepożądanego stanu chorobowego, nałogu, złych nawyków lub niepożądanych sytuacji życiowych.

Jeśli zatem nasz mózg ma takie naturalne zdolności, to czy konieczne jest stosowanie nagrań autoterapii neuropsychologicznej?

Okazuje się, że tryb życia, jaki obecnie prowadzimy w krajach cywilizowanych wpływa bardzo negatywnie na sposób w jaki komunikujemy się z samymi sobą, czyli z naszym ośrodkiem kontroli, inaczej – z umysłem podświadomym. Większość informacji, które chłoniemy ze świata zewnętrznego – z prasy, telewizji oraz innych źródeł ma negatywny charakter przez co buduje zaburzony obraz naszego świata i nas samych.

Stres, nawał obowiązków i wieczne zabieganie najczęściej uniemożliwiają nam osiągnięcie podstawowego stopnia relaksacji i wyciszenia. Stres jest wszechobecny i wyniszczający. Nagrania autoterapii neuropsychologicznej zawierają specjalnie skomponowany podkład muzyczny. Jest to muzyka relaksacyjna zarejestrowana z wykorzystaniem technologii dudnień różnicowych, stymulujących pracę mózgu i pozwalających na wprowadzenie go w stan alfa. Pomaga to w osiągnięciu głębokiego odprężenia i wyciszenia umysłu.

Dudnienia różnicowe są rewolucyjną technologią dźwiękową, bazującą na naturalnym funkcjonowaniu ludzkiego mózgu. Powstają na skutek łagodnego połączenia dźwięków o różnej częstotliwości i różowego szumu. Technologia dudnień różnicowych w połączeniu z muzyką relaksacyjną, stosowaniem ćwiczeń relaksacyjnych i wizualizacjami, pozwala na uzyskanie określonych stanów świadomości bez wykorzystywania sugestii podprogowych.

Podczas słuchania nagrań autoterapii neuropsychologicznej, do jednego ucha doprowadzany jest jednostajny dźwięk o pewnej częstotliwości, a do drugiego ucha analogiczny dźwięk, ale o nieco innej częstotliwości. Oba te dźwięki łączone są przez mózg i w wyniku tego połączenia powstają dudnienia różnicowe. Efekt jest zadziwiający, gdyż doświadczyć można szybko uspokojenia zmysłów oraz stanu głębokiej relaksacji.

Odpowiednio częste odsłuchiwanie nagrań autoterapii neuropsychologicznej wpływa pozytywnie na wytworzenie nowych form myślowych i pozytywnych nawyków, na obniżenie stresu w organizmie oraz na zrozumienie wszelkich procesów powstawania negatywnych nałogów, jak i stanów chorobowych przyczyniących się jednocześnie do ich eliminacji.

iPad
„Autoterapia Neuropsychologiczna”
Autoterapia neuropsychologiczna może mieć kolosalny wpływ na nasz organizm i bardzo silnie oddziaływać na naszą psychikę i stan emocjonalny, który w znacznej mierze uzależniony jest od sposobu myślenia oraz nastawienia psychicznego. To my decydujemy o własnym sukcesie, to my możemy uzdrowić swój organizm, osiągnąć szczęście i powodzenie w każdym aspekcie naszego życia.

Autoterapia neuropsychologiczna łączy korzyści wypływające ze świadomej relaksacji ciała fizycznego i jednoczesnej koncentracji umysłu. Prawidłowe i twórcze skupienie umysłu na aspektach zdrowotnych i życiowych i sugestywne wyobrażenie pozytywnych zmian ma realny wpływ na poprawę samopoczucia i stanu zdrowia.

Nagrania autoterapii neuropsychologicznej opierają się na naukowej formule psychoneuroimmunologii, która wykorzystuje dowiedziony naukowo efekt połączenia umysłu z ciałem i jego układem odpornościowym.

Działanie mózgu i autoterapia neuropsychologiczna
Od wielu lat lekarze wskazują, że przeważająca większość chorób i niekorzystnych zdarzeń życiowych ma podłoże psychosomatyczne, czyli ich początek bierze się ze stanu umysłowego pacjenta i jest skutkiem tego, w jaki sposób postrzega on świat i w jaki sposób radzi sobie z problemami życia codziennego.

Świadoma relaksacja ciała pozwala uwolnić je z napięć mięśniowych, czyli stresu mięśniowego, wpływającego niekorzystnie na przepływ życiowej energii. Relaksacja zmniejsza skutki pojawiających się w naszych organizmach blokad energetycznych, prowadzących do różnego rodzaju dyskomfortu, bólu i chorób.

Świadoma relaksacja wpływa bardzo pozytywnie na organizm, który w dzisiejszych czasach jest narażony na duże dawki bodźców, powodujących lub wzmagających odczuwany przez nas stres – zarówno fizyczny, jak i emocjonalny. Koncentracja umysłu na zdrowiu, pozytywnym zachowaniu i dobrych nawykach pomaga nakierować wszelkie siły witalne umysłu podświadomego na działanie naprawcze.

Można powiedzieć, że umysł podświadomy gromadzi wszystkie informacje, które wpływają na to, jak postrzegamy świat, nasze możliwości i jak postrzegamy siebie. Na tej podstawie budujemy swoją samoocenę, która ma bezpośredni wpływ na nasze osiągnięcia, zadowolenie i ogólnie rozumianą radość życia.

Zmieniając tzw. negatywne programy w podświadomości, możemy zastąpić je nowymi i pozytywnymi, które pomagać nam będą w codziennym funkcjonowaniu, odczuwaniu szczęścia, spełnienia i powrocie do optymalnego zdrowia fizycznego i emocjonalnego.

Jak zostało dowiedzione naukowo, mózg ludzki emituje cztery rodzaje fal mózgowych: alfa, beta, theta i delta. Podczas dziennej aktywności, gdy dociera do nas wiele bodźców zewnętrznych, mózg funkcjonuje na częstotliwości fal beta. Wówczas reagujemy na zjawiska z otaczającego nas świata, czyli jesteśmy jego biernymi uczestnikami.

W takiej sytuacji połączenie pomiędzy umysłem logicznym (czyli świadomym) i podświadomym jest mniejsze, ponieważ umysł podświadomy musi odbierać ze świata zewnętrznego biliony bitów informacji i musi je przetwarzać na te, które powinny dotrzeć do naszej świadomości lub takie, które powinny zostać zablokowane i odrzucone jako nieistotne.

Dodatkowo umysł podświadomy kontroluje wszystkie procesy fizjologiczne naszego ciała, między innymi bicie serca, trawienie, wzrost włosów, paznokci itp. Czyli jest on naprawdę bardzo zajęty.

Kiedy kładziemy się spać, przyjmujemy wygodną, rozluźnioną pozycję, zamykamy oczy i zaczynamy używać naszej wyobraźni lub jesteśmy w fazie „snu na jawie”, nasze mózgi przełączają się na fale alfa.

Są to tzw. fale twórcze. Cała energia umysłu wykorzystywana jest wówczas na planowanie przyszłego działania. Może być ono twórcze, jeśli myśli są twórcze i pozytywne, ale uwaga! – może być także destrukcyjne i negatywne. Zależy to również od rodzaju myśli, które w danym momencie dominują w umyśle.

Takie twórcze fale można inaczej nazwać intuicją, weną twórczą i natchnieniem. Mózg przełącza się na tego typu fale również wtedy, gdy dana osoba znajduje się w fazie głębokiej modlitwy lub kontemplacji. Badania polegające na skanowaniu mózgu dowiodły, że w stanie alfa ludzki mózg pracuje w taki sam sposób, jak mózg dziecka, czyli jest otwarty na przyjmowanie informacji i sugestii, które trafiają do tzw. pamięci długotrwałej. Dodatkowo w stanie alfa pozytywne sugestie, które zawarte są w nagraniach autoterapii neuropsychologicznej, trafiają bezpośrednio do centralnego ośrodka kontroli, czyli umysłu podświadomego, omijając umysł logiczny (świadomy). Tym samym ulegają zmianie w umyśle podświadomym tzw. programy, które mogły przyczynić się do powstania niepożądanego stanu chorobowego, nałogu, złych nawyków lub niepożądanych sytuacji życiowych.

Jeśli zatem nasz mózg ma takie naturalne zdolności, to czy konieczne jest stosowanie nagrań autoterapii neuropsychologicznej?

Okazuje się, że tryb życia, jaki obecnie prowadzimy w krajach cywilizowanych, wpływa bardzo negatywnie na sposób, w jaki komunikujemy się z samymi sobą, czyli z naszym ośrodkiem kontroli, inaczej – z umysłem podświadomym. Większość informacji, które chłoniemy ze świata zewnętrznego – z prasy, telewizji i innych źródeł ma negatywny charakter i buduje zaburzony obraz naszego świata i nas samych.

Stres, nawał obowiązków i wieczne zabieganie najczęściej uniemożliwiają nam osiągnięcie podstawowego stopnia relaksacji i wyciszenia. Stres jest wszechobecny i wyniszczający. Nagrania autoterapii neuropsychologicznej zawierają specjalnie skomponowany podkład muzyczny. Jest to muzyka relaksacyjna zarejestrowana z wykorzystaniem technologii dudnień różnicowych, stymulujących pracę mózgu i pozwalających na wprowadzenie go w stan alfa. Pomaga to w osiągnięciu głębokiego odprężenia i wyciszenia umysłu.

Dudnienia różnicowe są rewolucyjną technologią dźwiękową, bazującą na naturalnym funkcjonowaniu ludzkiego mózgu. Powstają na skutek łagodnego połączenia dźwięków o różnej częstotliwości i różowego szumu. Technologia dudnień różnicowych w połączeniu z muzyką relaksacyjną, stosowaniem ćwiczeń relaksacyjnych i wizualizacjami, pozwala na uzyskanie określonych stanów świadomości bez wykorzystywania sugestii podprogowych.

Podczas słuchania nagrań autoterapii neuropsychologicznej, do jednego Twojego ucha doprowadzany jest jednostajny dźwięk o pewnej częstotliwości, a do drugiego ucha analogiczny dźwięk, ale o nieco innej częstotliwości. Oba te dźwięki łączone są przez Twój mózg i w wyniku tego połączenia powstają dudnienia różnicowe. Efekt jest zadziwiający. Doświadczysz uspokojenia zmysłów i stanu głębokiej relaksacji.

Podczas sesji autoterapii neuropsychologicznej wykorzystującej nagrania z dudnieniami różnicowymi zabronione jest prowadzenie pojazdów, obsługa sprzętów mechanicznych i wykonywanie innych czynności wymagających twojej pełnej świadomości i koncentracji.

Słuchając muzyki z podkładem dudnień różnicowych, nie wolno wykorzystywać żadnych układów wyciszających szumy, takich jak np. Dolby. Nie stosuj również żadnych dodatkowych urządzeń świetlnych i dźwiękowych. Autoterapia neuropsychologiczna z wykorzystaniem dudnień różnicowych jest w pełni bezpieczna. Istnieją jedynie przeciwwskazania w jej stosowaniu u osób uznanych za niezrównoważone psychicznie, cierpiących na epilepsję, mających różnego rodzaju stany paranoidalne i będących pod wpływem alkoholu.

Zespół ekspertów przygotował skuteczne terapie:
1. Rzuć palenie
– nagranie dla osób, które podjęły decyzję o rzuceniu nałogu palenia tytoniu.
Nałóg palenia podtrzymywany jest zarówno przez czynniki fizjologiczne (uzależnienie organizmu od regularnie dostarczanej nikotyny), jak i czynniki psychologiczne. O ile z fizjologią możemy poradzić sobie, stosując na przykład substancje zastępcze zawierające nikotynę, to uzależnienie tkwiące w mózgu możemy pokonać wyłącznie siłą własnych myśli. Terapia neuropsychologiczna pomaga bardzo skutecznie wprowadzić nasze plany w życie.

2. Wolni od alkoholu
– nagranie dla osób, które podjęły decyzję o rzuceniu nałogu picia alkoholu.
Często źródłem nałogu picia jest stres. Sięgamy po alkohol, by zagłuszyć codzienne troski, by odreagować trudne chwile, by poczuć się lepiej i pewniej. To nie jest potrzebne! Pozytywne nastawienie pomaga poradzić sobie ze stresem bez wódki, wina i piwa.

3. Kontrola prawidłowego odżywiania
– nagranie dla osób, które chcą pozbyć się nawyku spożywania śmieciowego jedzenia i chcą wrócić do zdrowych nawyków żywieniowych, idealnej wagi i kondycji organizmu. Cywilizacyjny pośpiech zmusza nas często do jedzenia w biegu, zakłóca naturalny tryb życia i sprawia, że lekceważymy nasze zdrowie. Na fatalne tego skutki nie musimy czekać długo. Otyłość, cukrzyca, choroby układu pokarmowego i schorzenia serca pojawiają się nagle, a ich źródłem jest właśnie złe odżywianie.
Wróć do źródeł. Pomóż swojemu organizmowi poprzez zmianę nastawienia, zmianę myślenia, zmianę „programu” w podświadomości.

4. Wybieram zdrowie
– nagranie dla osób z różnego rodzaju chorobami przewlekłymi. Pomaga wzmóc procesy regeneracyjne organizmu, odbudować prawidłową pamięć komórkową i wspomóc układ immunologiczny w powrocie organizmu do optymalnego zdrowia.

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z wielkiej siły autosugestii. Wiara naprawdę może przynieść cuda i pomóc w sytuacjach pozornie beznadziejnych.

Nagrań można słuchać według własnego uznania i potrzeb. Można je również ze sobą mieszać, to znaczy słuchać kilku różnych tego samego dnia.

Istnieje jednak pewna reguła: najlepiej słuchać nagrań autoterapii neuropsychologicznej rano po przebudzeniu i odbyciu porannej toalety, po południu po zjedzeniu posiłku i wieczorem przed udaniem się na spoczynek lub będąc już w łóżku. Nagrań można słuchać nawet 2-3 razy dziennie, a uzależnione jest to od własnych potrzeb, upodobań i ilości dostępnego czasu.

1. Rzuć palenie
Palenie tytoniu lub ziół w wielu prymitywnych społecznościach i kulturach było częścią rytuałów, które potwierdzały przynależność do grupy społecznej, etnicznej lub do kręgu zaufania. Ludzka podświadomość zbiorowa ma te pierwotne zachowania zakodowane głęboko w sobie. Niejednokrotnie właśnie to „dziedzictwo” wpływa na podejmowane przez wielu ludzi decyzje, które skutkują popadnięciem w nałóg palenia tytoniu.

Początek nałogu bierze się często z podświadomej potrzeby bycia ważnym i bycia członkiem większej grupy, która uznaje palenie za oznakę statusu, dorosłości, siły i niezależności.

Najważniejszym czynnikiem w walce z nałogiem palenia tytoniu jest podjęcie świadomej decyzji o jego rzuceniu i chęć realizacji tego postanowienia. Ponieważ każdy nałóg i nawyk jest sumą wyuczonych i zaprogramowanych w podświadomości wzorców działań, właśnie tam należy dokonać koniecznych zmian.

Tylko w stanie kompletnego wyciszenia i relaksacji ciała fizycznego można osiągnąć stan umysłu, który pozwoli na świadome połączenie z centralnym ośrodkiem kontroli istoty ludzkiej, czyli z jej umysłem podświadomym. Uzyskując takie połączenie, można negatywne programy i nawyki zamienić na pozytywne, a te mogą doprowadzić do wyeliminowania przyczyn nałogu i jednocześnie zrozumienia prawdziwych mechanizmów ich powstania.

2. Wolni od alkoholu
W dzisiejszych czasach, niezależnie od miejsca, w którym się znajdziemy, widzimy, że alkohol jest nieodłączną częścią wszelkich spotkań towarzyskich. Stało się to już codzienną i społecznie akceptowaną praktyką. Bez wątpienia żyjemy w czasach nadmiernego spożywania napojów i produktów z zawartością alkoholu.

Ale dlaczego ludzie piją alkohol?

Badania dowiodły, że największą potrzebą ludzką jest przynależność, czyli socjalizacja. Alkohol według powszechnej opinii pozwala wtopić się w grupę. Alkohol wspomaga poczucie odwagi i zmniejsza odczuwanie stresu.

Alkohol spożywany jest również w momentach nadmiernego napięcia, kiedy potrzebujemy relaksu, wyciszenia lub oddalenia od siebie problemów zawodowych, rodzinnych lub natury społecznej.

Niestety, gdy taki schemat regularnie się powtarza, umysł podświadomy rejestruje to jako nowy pozytywny dla nas nawyk. Wówczas w sytuacjach napięcia, które mogą nas przerastać, zaczynamy szukać ukojenia i wybawienia w alkoholu. Z czasem sięgamy po alkohol przy każdym, nawet najmniejszym problemie. Taka zależność przeobraża się w nałóg, który prowadzi do destrukcyjnych zachowań i problemów zdrowotnych – otępienia umysłu, chorób psychicznych i tragedii życiowych. Trzeba reagować szybko, żeby nie było za późno.

Najważniejsze przy rzucaniu nałogu picia alkoholu (podobnie jak w przypadku walki z nałogiem palenia tytoniu) jest podjęcie świadomej decyzji o uwolnieniu się od nałogu i chęć realizacji tego postanowienia. Ponieważ każdy nałóg i nawyk jest sumą wyuczonych i zaprogramowanych w podświadomości wzorców działań, właśnie tam należy dokonać koniecznych zmian.

Pomaga w tym stan wyciszenia i relaksacji, który sprzyja zmianie złych nawyków i podświadomych skojarzeń na dobre.

3. Kontrola prawidłowego odżywiania
Nadwaga i otyłość stały się problemem numer jeden w wielu krajach wysoko rozwiniętych. Wynika to między innymi z braku czasu na przygotowanie wysokowartościowych i świeżych posiłków, które bogate są we wszelkiego rodzaju mikroelementy, stanowiące podstawowy budulec naszego ciała i jego paliwo. Coraz częściej posiłki, które można nazwać śmieciowymi, stanowią podstawę diety mieszkańców dużych aglomeracji miejskich. Niestety, na nasz organizm wpływają nie tylko złe proporcje poszczególnych składników tych posiłków. Bardzo poważnym problemem są pojawiające się w naszym pożywieniu niepożądane substancje chemiczne – efekt przemysłowej produkcji żywności.

Kiedy do naszego organizmu trafia zatruta chemicznie żywność z upraw przemysłowych, dodatkowo nafaszerowana barwnikami, konserwantami, polepszaczami smaku itp., nasze komórki otrzymują mało substancji odżywczych, za to z ogromną zawartością trucizn chemicznych.

Paradoksalnie – jemy coraz więcej, ale wcale nie odżywiamy naszych komórek. Łaknienie rośnie, ponieważ komórki domagają się pożywienia niezbędnego do funkcjonowania. Zatem im mniej wartościowe jest nasze jedzenie, tym więcej zaczynamy go pochłaniać. Pojawiają się też choroby nazywane cywilizacyjnymi, czyli choroby krążenia, alergie, choroby skóry, układu pokarmowego, wszelkiego rodzaju nowotwory itp.

Dawno minęły czasy, gdy tusza świadczyła o zamożności czy wysokiej pozycji społecznej. Współczesne społeczeństwa nie tylko mają świadomość zgubnych skutków zdrowotnych otyłości. Również pozycja (choćby szanse na zatrudnienie) osób otyłych nie jest godna pozazdroszczenia. Frustrację, zwłaszcza u nieodpornych na pokusy jedzenia, zwiększają okresy świąteczne, tradycyjnie wiążące się z obfitymi posiłkami.

Coraz grubsze społeczeństwo szuka więc diety cud, a ta niestety nie działa. Prawie każda dieta cud ma skutkować zmniejszeniem masy ciała, a w szczególności tłuszczu. Jednak tłuszcz dla organizmu żywego jest rezerwuarem pozwalającym przetrwać. Czyli na samym początku spaleniu ulegnie tkanka mięśniowa, nie tłuszczowa. Dopiero w kolejnym etapie „zjedzeniu” przez organizm ulega tłuszcz tzw. energetyczny.

Taka dieta może wydawać się z początku efektywna, ale niestety szybko pojawia się tak zwany efekt jojo, który jest naturalnym następstwem wygłodzenia.

Jak takim razie możemy z tym walczyć i jak odzyskać prawidłową wagę i proporcje ciała?

Oczywiście najważniejsze jest prawidłowe i ciągłe odżywianie, z wykorzystaniem produktów jak najmniej przetworzonych, z bogactwem mikroelementów. Ważne jest również zapewnienie organizmowi wysiłku fizycznego, odpowiedniego do wieku i możliwości ciała.

Sposób odżywiania jest również nawykiem, więc aby uzyskać pozytywne rezultaty, najpierw musimy dokonać zmian złego „oprogramowania” w centralnym ośrodku kontroli, czyli w umyśle podświadomym.

Dzięki nagraniom terapii neuropsychologicznej do umysłu podświadomego dotrą informacje, dlaczego prawidłowe odżywianie jest ważne i jakie produkty należy spożywać, a jakich unikać. W ten sposób zmienione zostanie myślenie, a tym samym potrzeby żywieniowe.

4. Wybieram zdrowie
Jak dowodzą badania psychoneuroimmunologii, istnieje bezpośrednie powiązanie pomiędzy ciałem fizycznym, umysłem i emocjami. Wiele cudownych uzdrowień miało miejsce w chwili, gdy pacjent uwierzył w pełne wyzdrowienie lub kiedy śmierć lub choroba były przez niego odrzucane jako fakt ostateczny.

Wiara w wyzdrowienie, która zakorzeniona jest głęboko w świadomości pacjenta, uruchamia potężne procesy działania umysłu podświadomego. Spełniając żądania świadomości, wprowadza on w działanie siły, które przez współczesną medycynę nie zostały jeszcze całkowicie zbadane i wyjaśnione, ale skutecznie działają od wieków.

Według rozległej wiedzy naukowców zajmujących się dziedziną fizyki kwantowej świat widzialny, czyli materialny jest tylko złudnym obrazem rzeczywistości, który istnieje tylko i wyłącznie w danym momencie czasoprzestrzeni. Każda materia, każdy przedmiot i istota, tak samo jak myśl i emocja, ma postać falową, czyli energetyczną. Naukowcy dowodzą, że każde zdarzenie i wytworzenie czegokolwiek w świecie materialnym ma podłoże energetyczne, czyli duchowe.

W naszym podświadomym działaniu nie ma żadnego przypadku, tak samo jak w dolegliwościach, które mogą nas dręczyć w chorobach i cierpieniach.

Według starożytnej medycyny każde złe wspomnienie, stres, zazdrość, żal, nienawiść i wszystkie inne negatywne emocje powodują blokady energetyczne w ciele człowieka. Zakłócają one prawidłowy przepływ energii życiowej przez te właśnie miejsca. Długotrwała blokada powoduje na samym początku złe samopoczucie, dyskomfort, napięcie, a następnie ból w pewnej części ciała fizycznego. Jeśli dana blokada nie zostanie uwolniona, objawia się następnie zmianami chorobowymi danej części ciała.

Wszelkiego rodzaju tabletki i leki syntetyczne mają działanie objawowe, nie przyczynowe. Leki syntetyczne mają za zadanie zagłuszyć objaw bólowy, ale nigdy nie wyeliminują przyczyny jego powstania, ponieważ leki chemiczne nie mają możliwości oddziaływania na coś, co nie ma istoty materialnej. Aby działać na emocje i blokady energetyczne, należy wykorzystać naturalną umiejętność każdej istoty ludzkiej, czyli przekazywanie rozkazów do swojego centralnego ośrodka kontroli. Jest to właśnie silne postanowienie, czyli wiara w wyzdrowienie. To, co dla ciebie jest prawdą, dla umysłu podświadomego jest celem do realizacji.

Zważaj zatem, jak myślisz, ponieważ tym samym budujesz swoje przeznaczenie. Tylko od ciebie zależy, czy będzie to zdrowie i szczęście, czy choroba i utrapienie.

To, o czym myślisz i na czym się koncentrujesz, rośnie. Dotyczy to każdego aspektu życia osobistego, rodzinnego i zawodowego. Spraw zatem, aby twoje myśli były budujące i pozytywne dla twojego własnego dobra i wszystkich innych istot w twoim otoczeniu.

Praktycznie wszystko, co wymyślisz i w co uwierzysz – możesz osiągnąć. Zdrowie również!

iPad
„Sukces Nastolatka”
Informacje zawarte w nagraniach na płycie „Sukces Nastolatka” są wiedzą ponadczasową, która wielokrotnie została zapomniana lub odrzucona. Nie można jej znaleźć w żadnym podręczniku szkolnym, gimnazjalnym lub w podręcznikach wyższej uczelni. Niestety tego typu wiedzy nie przekazują w większości przypadków rodzice, nauczyciele ani inne osoby, odpowiedzialne za wychowanie młodzieży.

Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ wielokrotnie osoby te, same nie posiadają tych istotnych dla tworzenia lepszego życia informacji. Nie znają one zasad działania umysłu, procesów powstawania nawyków i tworzenia nowych umiejętności.

Czy wspomniana wiedza stanowić może jakąś wartość w życiu nastolatka? Tego nie można określić ze stu procentową pewnością, ale jedno jest wiadome, a mianowicie, że przedstawiona na płycie „Sukces Nastolatka” wiedza prawidłowo zastosowana, przyczyni się do zmiany myślenia, postrzegania własnej osoby i przyczyni się do zwiększenia wiary we własne możliwości. Tym samym zmiana postaw i wytworzenie prawidłowych i pozytywnych wzorców myślowych będą miały znaczny wpływ na całe dorosłe życie, każdego nastolatka.

Najlepszy czas na dokonanie pozytywnych zmian i kształtowanie dorosłego życia istnieje właśnie w momencie, kiedy się ono jeszcze nie całkiem zaczęło. I nigdy nie jest na to za wcześnie. To teraz jest najbardziej odpowiedni czas, ponieważ w wieku lat kilkunastu stajemy się osobami, którymi będziemy w przyszłości. W wieku lat nastu zaczynamy budować wszelki późniejszy sukces i obfitość. Oczywiście jak zawsze decyzja należy zawsze do nas i do nikogo innego. Zawsze można wybrać pozytywne nawyki i umiejętności, które prowadzą do sukcesu lub wręcz odwrotnie, można poddać się niewiedzy, otępianiu przez mass media i inne pozornie wartościowe czynności, które mogą doprowadzić do szarości, nijakości i ciągłego braku.

Czy jest to ważne?
Oczywiście. Wystarczy tylko spojrzeć dookoła ile osób dorosłych wiedzie życie swoich marzeń? Ile osób dorosłych cieszy się wstając rano z łóżka każdego dnia i mówi: „Otóż jest to kolejny, wspaniały dzień mojego życia”. Ile dorosłych osób robi to co kocha i cieszy się ze swojej pracy? Ile osób dorosłych cieszy się z tego kim są?

Prawda jest smutna. Otóż takich osób może jest kilka procent ogółu. W związku z tym, jeśli ktoś chce w przyszłości należeć do tych szczęśliwych i radosnych kilku procent, to informacje przekazane w nagraniach na płycie „Sukces Nastolatka” są bardzo ważne.

Bycie nastolatkiem nie jest łatwe. Ale może być łatwiejsze i każda osoba może tego doświadczyć. Oczywiście wymagania są obecnie duże i każdy czegoś oczekuje od nastolatków w szkole i w domu. Rodzice wyrażają swoje pretensje lub mają za mało zrozumienia. Nauczyciele są coraz bardziej wymagający, a koledzy lub koleżanki potrafią wyśmiewać każdy mały błąd, albo mało atrakcyjny ciuch. W tym okresie nawet pryszcze wyskakują w najbardziej nieodpowiednim momencie.

Istnieje wiele stresów, które tutaj nie są wymienione. Dodatkowo wszechobecna niepewność i niezrozumienie. W tym okresie wszystko się zmienia i drażni, nawet własne ciało.

Ale w nawale tych wszystkich doświadczeń, jest coś co pomoże przetrwać ten trudny okres, a nawet więcej, jest coś co pozwoli każdemu nastolatkowi zwiększyć panowanie nad sobą i swoim małym, nastoletnim światem.

Jak zatem to zrobić?
Od zawsze wiadomo, że każdy ma w głowie mózg. Wiadomo, że dzięki niemu myślimy świadomie, a bardziej dokładnie, używamy go do dodawania, określania kolorów, rozwiązywania łamigłówek i początkowego stadium uczenia się nowych umiejętności. Ale fakt, że dana osoba lubi określony typ urody, że ma dobre zdanie o sobie, lub fakt, że z łatwością radzi sobie w sytuacjach dnia codziennego, w większości nie ma nic wspólnego ze świadomością.

Nie świadome myślenie to co?
Otóż to jak każdy z nas świadomie postrzega świat i to co jak świadomie myślimy, stanowi zaledwie ok. 5% całości systemu operacyjnego naszego wewnętrznego komputera. Pozostałe ok. 95% czynności, wykonuje swoją pracę automatycznie i bez naszej wiedzy lub uwagi.
Nasz wewnętrzny komputer nosi nazwę – umysł podświadomy. Ten umysł podświadomy dba o to, że nasze ciało rośnie, może w okresie dojrzewania nie całkiem proporcjonalnie, ale jednak. Dba on również o trawienie i bicie serca. Ale nie tylko. W umyśle podświadomym przechowywane są wszystkie informacje, które przekazane były każdej osobie od dnia narodzin. Większości tych informacji przyswojona została bez udziału świadomości lub woli. Większości z nich nikt nie pamięta, ale stanowią one zawsze wewnętrzny system operacyjny i każda osoba całkowicie działa pod ich wpływem.

Dotyczy to każdego. Dotyczy to wszystkich znajomych, dotyczy to rodziców, dziadków i nauczycieli. Dosłownie dotyczy to każdego.

I właśnie od jakości informacji, które zostały wgrane na dysk tego wewnętrznego komputera zależy przyszłe życie każdego dorosłego człowieka.

Negatywne informacje pochłonięte w dzieciństwie lub negatywne myśli wytworzone świadomie w wieku nastoletnim wpływają na to jak wygląda nasz każdy kolejny dzień.

Wracając do myśli. Wiadomo, że są negatywne, które wręcz powodują frustrację i takie, które podnoszą na duchu. Wedle najnowszych doniesień naukowych, myśli to nic innego jak częstotliwość, jak fala energii, którą można zmierzyć i badać i mówi o tym w bardzo prostych słowach nauka zwana fizyką.

Dla nas dla ludzi, którzy mają do dyspozycji pięć zmysłów, czyli wzrok, słuch, dotyk, powonienie i smak, wiele rzeczy, których nie możemy tymi zmysłami zbadać, czyli ich dotknąć, usłyszeć, zobaczyć lub posmakować, wydaje się, że one nie istnieją, ale czy to jest prawdziwe i słuszne stwierdzenie?

Jeśli by tak było, to elektryczność nie powinna istnieć. Jeśli by tak było to nie moglibyśmy słuchać radia i rozmawiać przez telefony komórkowe. Przecież fal radiowych nie widać ani nie można ich dotknąć ani posmakować. A jednak włączając radio słuchamy ulubionego programu lub za pomocą telefonu bez kabla możemy rozmawiać z inną osobą, oddaloną o tysiące kilometrów.

To samo dotyczy naszego ciała, które wydaje się solidne i w miarę trwałe. Jednak jest ono takie tylko na powierzchni i są to pozory. Pozory, ponieważ z punktu widzenia fizyki każda materia ożywiona lub też nie, składa się z atomów.

Tak samo i my ludzie składamy się z różnych atomów, które nie są w żaden sposób inne niż atomy planety, na której żyjemy. Ale atomy to nie wszystko. Jeśli weźmiemy odpowiednio potężny mikroskop i zaczniemy zagłębiać się dalej w materię i to z czego się składa, to odkryjemy, że każda materia, poniżej poziomu atomowego, składa się z cząsteczek, które nauka nazywa kwarki. Kwarki są formą czystej energii, która nie istnieje jako forma fizyczna, a tylko jako pewnego rodzaju ładunek energetyczny.

Czyli my wszyscy i wszystko. Ludzie, zwierzęta, rośliny, woda i kamienie, wszystko dosłownie wszystko składa się z tych kwarków.

A jak wiemy z fizyki, każdy rodzaj energii ma pewien potencjał, który można zmierzyć i zbadać. To samo dotyczy naszych myśli. Każda myśl ma swój potencjał energetyczny, i każda wpływa na nasze ciała, nasze zachowanie i na to jak postrzegamy świat zewnętrzny.

Każda myśl jest ziarnem, które zasadzone wyda owoc. Ale od rodzaju ziarna zależeć będzie jaki rodzaj owocu otrzymamy. Nagrania na płycie „Sukces Nastolatka” będą pomocne w wytworzeniu i zasadzeniu tych ziaren, ale tylko o pozytywnym potencjale.

Otóż jak wiadomo myśli negatywne, będą zawsze powodować różnego typu złe emocje, złość, frustrację i brak wiary we własne możliwości. Takie negatywne myśli i emocje mogą być wywołane również przez osoby w bezpośrednim otoczeniu, przez kolegów, koleżanki, rodziców lub nauczycieli.

Osoba, która myśli o sobie dobrze, jest zadowolona z tego kim jest i na co dzień czuje się ze sobą lepiej. Taka osoba, która wewnętrznie czuje się wartościowym człowiekiem pełnym talentów i możliwości, emanuje pozytywną energią na zewnątrz i tym samym tak ją postrzega środowisko.

To właśnie pozytywne lub negatywne myśli cały czas programują naszą podświadomość, która następnie automatycznie prowadzi nas przez życie. Myśli kształtują osobowość. Z myśli wyrastają działania, a działania przekładają się na rezultaty. Działania są sumą nawyków, umiejętności i wiary we własne możliwości. Każdy negatywny nawyk można zastąpić pozytywnym i trwałym za sprawą neuroplastyczności mózgu, czyli możliwością tworzenia nowych połączeń neuronowych. Nowe połączenia neuronowe to nowe formy zachowań i automatycznych reakcji na otoczenie.

Każdy nastolatek jest wspaniałą istotą, wspaniałym młodym człowiekiem, który mając lat zaledwie naście tworzy już swoje przyszłe życie i tym samym doświadczenia, które napotka w kolejnych dniach, miesiącach i latach.

Nagrania na płycie „Sukces Nastolatka” mają za zadanie nauczyć każdego wykorzystania własnych, wrodzonych umiejętności, dzięki którym można opanować wiele niepożądanych stanów emocjonalnych, z którymi młoda osoba spotyka się na co dzień.

Podstawą jest opanowanie umiejętności relaksacji. Konstruktywnej relaksacji ciała i umysłu. Kiedy ta umiejętność zostanie opanowania, uruchomione zostaną naturalne zdolności samokontroli i czegoś, o czym książki szkolne nie mówią, a mianowicie o wiedzy intuicyjnej. Wiedzy, która zawsze była częścią ludzkości, ale poprzez postęp cywilizacyjny została wielokrotnie zapomniana, bądź wręcz odrzucona.

Wiedza płynie z książek, wiedza płynie z doświadczenia, ale wiedza płynie również ze źródeł, których nie można znaleźć na żadnej uczelni. I właśnie ta wiedza i umiejętność jej zastosowania pozwoli na odpowiednie kształtowanie każdej młodej osoby.

Prawidłowe zainstalowanie pozytywnych programów w podświadomości, przebiega w stanie kompletnej relaksacji i wyciszeniu. Aby tego dokonać, należy wybrać spokojne miejsce, gdzie nikt podczas odsłuchu nagrań nie będzie przeszkadzać i gdzie można poczuć się bezpiecznie i komfortowo.

Ze względów bezpieczeństwa zabronione jest słuchanie tych nagrań podczas prowadzenia pojazdów, obsługi urządzeń mechanicznych lub w innych momentach, w których wymagana jest pełna, świadoma obecność.

Nagrania „Bądź Sobą” i „Mózgo Booster” powinny być odsłuchiwane w ciągu dnia lub wieczorem przed nocnym odpoczynkiem.

W celu osiągnięcia najszybszych efektów należy odsłuchiwać te nagrania na siedząco minimum dwa, trzy razy w tygodniu, w taki sposób, aby niemożliwe było zapadnięcie w sen.

Nagranie „Neuro Zoomer” jest przeznaczone do odsłuchu bezpośrednio przed egzaminem, testem lub sprawdzianem w spokojnym i cichym miejscu, również na siedząco.

Nagrań należy słuchać do momentu uzyskania pożądanych zmian w procesie myślenia, funkcjonowania i wewnętrznego, osobistego poczucia dokonania oczekiwanej zmiany, która widoczna będzie w codziennym zachowaniu. Przygotowane nagrania o różnej tematyce, można odsłuchiwać wedle własnego uznania i aktualnej potrzeby.

Inne, pozytywne postrzeganie siebie i swoich możliwości, można będzie zacząć zauważać już po pierwszym odsłuchu nagrań. Te zmiany nastąpią niemalże automatycznie i sukcesywnie, ponieważ te nagrania przekazują uniwersalną prawdę, o nieograniczonym potencjale twórczym, który jest częścią każdej osoby.

Nagrania na tej płycie zawierają prowadzenie słowne z muzyką relaksacyjną, która wykorzystuje efekt tzw. dudnień różnicowych, pomagających osiągnąć głębszy stan relaksacji ciała i umysłu.

Słuchając muzyki z podkładem dudnień różnicowych, nie wolno wykorzystywać żadnych układów wyciszających szumy, takich jak np. Dolby. Nie należy stosować również żadnych dodatkowych urządzeń świetlnych i dźwiękowych. Nagrania z podkładem dudnień różnicowych są w pełni bezpieczne. Istnieją jedynie przeciwwskazania w ich stosowaniu u osób uznanych za niezrównoważone psychicznie, cierpiących na epilepsję, depresję kliniczną, mających różnego rodzaju stany paranoidalne i będących pod wpływem alkoholu.

Nagrania na tej płycie mają za zadanie uzupełnić ewentualną potrzebę opieki medycznej, interwencję lekarza lub wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia, a nie je zastąpić. Jeśli istnieją jakiekolwiek wątpliwości co do stanu zdrowia psychicznego lub fizycznego osoby słuchającej, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

1. Bądź Sobą
Nagranie „Bądź Sobą” ma za zadanie wzmocnić pozytywną energię wewnętrzną poprzez kreowanie pozytywnych myśli, które wpływają na samoocenę, a tym samym na radzenie sobie z sytuacjami dnia codziennego.

Młody człowiek nie tylko jest bombardowany przez świat dorosłych różnymi wymaganiami i zadaniami do wykonania. Często jego własny świat pełen jest niepokoju, złości, zawstydzenia, braku wysokiej samooceny, stresu i wahań nastrojów. Nagranie „Bądź Sobą” będzie pomocne w przejściu tego burzliwego okresu.

Wszyscy dorośli przez niego przechodzili i różnie bywało. Raz lepiej, raz gorzej. Ale jakość tego przejścia i późniejszego życia zdeterminowana jest przez jeden, bardzo istotny czynnik. Przez własne pozytywne nastawienie i korzystanie z zasobów prawidłowo ukształtowanego umysłu podświadomego.

Pomocne w tym będzie napełnienie umysłu podświadomego pozytywnymi instrukcjami, które mają za zadanie samodzielnie pracować i aktywować się podczas zaistniałych zdarzeń w świecie zewnętrznym.

To nagranie jest tak skonstruowane, aby przede wszystkim wyeliminować osobiste i samoograniczające iluzje, które mogły zostać zaabsorbowane przez umysł podświadomy we wczesnym dzieciństwie, lub są one nadal obecnie nakładane przez środowisko, i które teraz mogą stanowić podstawowe wzorce negatywnego zachowania.

Zmieniając myślenie na pozytywne i radosne zmianie ulega nie tylko poziom ogólnego zadowolenia, ale również znacznie poprawia się samopoczucie i możliwości kreatywnego działania.

Myśląc pozytywnie, zaczynamy dostrzegać więcej możliwości do ekspresji własnych naturalnych talentów i osobistego potencjału. Myśląc pozytywnie mamy możliwość stać się osobą bardziej wyrozumiałą dla siebie i innych. Myśląc pozytywnie dostrzegamy wiele nowych możliwości kreowania wspaniałego i motywującego życia dla siebie, swoich kolegów i koleżanek. Myśląc pozytywnie przyciągamy do siebie wartościowe osoby, które będą dzielić nasze spojrzenie na świat i będą wyznawać te same wartości co my.

A jeśli ktoś będzie miał inne wartości? No cóż taka osoba również ma szansę tworzenia swojego świata. Możemy jej na to pozwolić, poprzez bycie sobą.

2. Mózgo Booster
Nagranie „Mózgo Booster” ma za zadanie zwiększyć przyswajanie wiedzy, wytworzenie prawidłowych nawyków dotyczących nauki i spędzania wolnego czasu, jak również zwiększyć opanowanie stresu podczas zdawania egzaminów, sprawdzianów lub testów z wykorzystaniem pośrednich technik przywracania zasobów pamięci.

Ze względu na naszą fizjologię i sposób działania umysłu pełne przyswajanie wiedzy jest możliwe tylko i wyłącznie w stanie odprężenia i relaksacji. W stanie relaksacji umysł ludzki przechodzi ze stanu działania i automatycznych, nieświadomych reakcji na zdarzenia zewnętrzne na tryb wyciszenia, który charakteryzuje się większą kreatywnością i tym samym zwiększonym stopniem przyswajaniem wiedzy.

Podane pośrednie techniki przywracania i odzyskiwania pamięci będą miały zastosowanie podczas każdego egzaminu, odpowiedzi lub testu i będą one możliwe do zastosowania w każdej sytuacji i w każdym momencie. Zdarzyć się może i często tak się dzieje, że wówczas kiedy należy wykazać się zdobytą wiedzą, ona na przekór wszystkiemu odpływa w zapomnienie, lub dostęp do jej zasobów jej ograniczony. Odpowiednie zastosowanie kreatywnych technik relaksacji i wizualizacji będzie pomocne w wyciszeniu, a tym samym opanowaniu negatywnych emocji, co umożliwi ponowny napływ zdobytej wcześniej wiedzy do obszarów pamięci świadomej.

Nagranie pomocne będzie również w wytworzeniu nawyku wykonywania wszelkich prac domowych i szkolnych z większym entuzjazmem i tym samym zwiększoną efektywnością.

3. Neuro Zoomer
Nagranie „Neuro Zoomer” ma za zadanie wytworzyć nowe i pozytywne skojarzenia emocjonalne, dotyczące egzaminów, testów i sprawdzianów.

Wszelkie egzaminy lub testy kojarzą się z czymś stresującym i wielokrotnie napawają lękiem. Przez takie odczucia automatycznie obniżona zostaje wydolność umysłowa i tym samym możliwość otrzymania lepszej oceny lub wyniku. Może wynikać to z faktu wcześniejszych porażek egzaminacyjnych i powiązanych z nimi silnymi odczuciami emocjonalnymi, które wielokrotnie były negatywne i często destrukcyjne. Inną przyczyną takich lęków może być również wzorzec zachowania nabyty poprzez kontakt z rówieśnikami, którzy wcześniej wytworzyli w sobie tego typu stresujące reakcje.

Takie destrukcyjne stany emocjonalne prowadzą wówczas w sytuacji każdego kolejnego egzaminu do reakcji stresowych. Podwyższeniu ulega zawartości hormonów stresu we krwi i tym samym zostaje upośledzona praca płatów czołowych mózgu, odpowiedzialnych za kreatywne myślenie i wykorzystanie nabytych wcześniej informacji.

Zadaniem nagrania „Neuro Zoomer” jest wytworzeniem nowych i pozytywnych odczuć powiązań z samym faktem przebywania na sali egzaminacyjnej i braniem udziału w odpowiedziach zarówno ustnych jak również i pisemnych. W nagraniu wykorzystywana jest bardzo skuteczna technika „Positive Phobia Replacement”, w wyniku zastosowania której wszelkie odczucia lękowe i stresowe, zastępowane są takimi, które kojarzą się z relaksacją, wiarą we własne możliwości i radością.

iPad
„Żyj Pozytywnie i Zdrowo”

Życie ludzkie jest darem samym w sobie i jest ono bardzo ważne dla każdej osoby, jej otoczenia, rodziny i znajomych. My sami jak i nasze całe życie jest dopełnieniem większej całości i dlatego tak ważne jest aby zawsze w pełni wykorzystywać dostępne nam wrodzone talenty i umiejętności, które mogą znacznie wzbogacić nasze codzienne doświadczenia.

Ale aby tego dokonać, najpierw pozytywne zmiany muszą zaistnieć w naszym osobistym centrum kontroli, czyli w tak zwanym umyśle podświadomym, który jest odpowiedzialny za wszystkie spotykające nas zdarzenia, nasze dobre i złe nawyki, zachowania i ogólną motywację do życia.

Umysł podświadomy jest zbiorem wszystkich naszych umiejętności i talentów, jest zbiorem wyuczonych reakcji i postrzegania świata, które zostało ukształtowane w dzieciństwie. Jakiekolwiek informacje, które zostały przez nas przyswojone w dzieciństwie, a które już nam nie służą mogą zostać zmienione i zastąpione nowymi i pozytywnymi. Może to nastąpić poprzez zmianę myślenia, które ma w wieku dorosłym bezpośredni wpływ na to jak wygląda całe nasze życie, czyli wszystkie sukcesy, porażki i postrzeganie świata.

Zmieniając myślenie na pozytywne i radosne zmianie ulegnie nie tylko poziom ogólnego zadowolenia, ale również samopoczucie i zdrowie. Myśląc pozytywnie, zyskujemy możliwość ekspresji naturalnych talentów i osobistego potencjału. Myśląc pozytywnie stajemy się osobami bardziej wyrozumiałymi dla siebie i innych. Myśląc pozytywnie zaczynamy dostrzegać wiele nowych możliwości kreowania wspaniałego i motywującego życia dla siebie i swoich bliskich.

Można zatem zadać pytanie: a dlaczego tak się dzieje, że myśli są takie ważne i dlaczego powinny być one zawsze pozytywne? Otóż wyjaśnienie jest bardzo proste i mówi o tym w bardzo prostych słowach nauka zwana fizyką.

Dla nas dla ludzi, którzy mają do dyspozycji pięć zmysłów, czyli wzrok, słuch, dotyk, powonienie i smak, wiele rzeczy, których nie możemy tymi zmysłami zbadać, czyli ich dotknąć, usłyszeć, zobaczyć lub posmakować, wydaje się, że one nie istnieją. Ale czy to jest prawdziwe i słuszne stwierdzenie?

Jeśli by tak było, to elektryczność nie powinna istnieć. Jeśli by tak było to nie moglibyśmy słuchać radia i rozmawiać przez telefony komórkowe. Przecież fal radiowych nie widać ani nie można ich dotknąć ani posmakować. A jednak włączając radio słuchamy ulubionego programu lub za pomocą telefonu bez kabla możemy rozmawiać z inną osobą, oddaloną o tysiące kilometrów.

To samo dotyczy naszego ciała, które wydaje się solidne i w miarę trwałe. Jednak jest ono takie tylko na powierzchni i są to pozory. Pozory, ponieważ z punktu widzenia fizyki każda materia ożywiona lub też nie, składa się z atomów.

Tak samo i my ludzie składamy się z różnych atomów, które nie są w żaden sposób inne niż atomy planety, na której żyjemy. Ale atomy to nie wszystko. Jeśli weźmiemy odpowiednio potężny mikroskop i zaczniemy zagłębiać się dalej w materię i to z czego się składa, to odkryjemy, że każda materia, poniżej poziomu atomowego, składa się z cząsteczek, które nauka nazywa kwarki. Kwarki są formą czystej energii, która nie istnieje jako forma fizyczna, a tylko jako pewnego rodzaju ładunek energetyczny.

Czyli my wszyscy i wszystko. Ludzie, zwierzęta, rośliny, woda i kamienie, wszystko dosłownie wszystko składa się z tych kwarków.

A jak wiemy z fizyki, każdy rodzaj energii ma pewien potencjał, który można zmierzyć i zbadać. To samo dotyczy naszych myśli. Każda myśl ma swój potencjał energetyczny, i każda wpływa na nasze ciała, nasze zachowanie i na to jak postrzegamy świat zewnętrzny.

Każda myśl jest ziarnem, które zasadzone wyda owoc. Ale od rodzaju ziarna zależeć będzie jaki rodzaj owocu otrzymamy. Jeden z największych nauczycieli znanych ludzkości powiedział tysiące lat temu: „Co posiejesz, to i żąć będziesz”. Zważać musimy na swoje myśli, ponieważ one, pomimo że niewidoczne, wpływają na nas i całe nasze otoczenie.

Myśli pozytywne, pełne dobra i miłości objawiają się w ciele fizycznym jako zdrowie, dobre samopoczucie i radość. Myśli pozytywne przysparzają nam również wielu przyjaciół i wszelką obfitość emocjonalną, duchową i fizyczną.

Myśli negatywne będą objawiać się jako negatywne emocje, strach, stres, złość i wszelkiego rodzaju niedostatek i złe samopoczucie. Ale to do nas należy wybór. Tylko my możemy dokonać wyboru jakie myśli będą gościć w naszej głowie, a tym samym jakie doświadczenia będą nam towarzyszyć w naszym codziennym funkcjonowaniu.

Jak to możliwe, że możemy kreować swoje doświadczenia poprzez zmianę myślenia?

Osoba, która myśli o sobie dobrze, jest zadowolona z tego kim jest i na co dzień czuje się ze sobą lepiej. Taka osoba, która wewnętrznie czuje się wartościowym człowiekiem pełnym talentów i możliwości, emanuje pozytywną energią na zewnątrz i tym samym tak ją postrzega środowisko.

To właśnie pozytywne lub negatywne myśli cały czas programują naszą podświadomość, która następnie automatycznie prowadzi nas przez życie. Myśli kształtują osobowość. Z myśli wyrastają działania, a działania przekładają się na rezultaty. Działania są sumą nawyków, umiejętności i wiary we własne możliwości. Każdy negatywny nawyk można zastąpić pozytywnym i trwałym za sprawą neuroplastyczności mózgu, czyli możliwością tworzenia nowych połączeń neuronowych. Nowe połączenia neuronowe to nowe formy zachowań i automatycznych reakcji na otoczenie.

Prawidłowe zainstalowanie pozytywnych programów w podświadomości, przebiega w stanie kompletnej relaksacji i wyciszeniu. Aby tego dokonać, należy wybrać spokojne miejsce, gdzie nikt podczas odsłuchu nagrań nie będzie przeszkadzać i gdzie można poczuć się bezpiecznie i komfortowo.

Ze względów bezpieczeństwa zabronione jest słuchanie tych nagrań podczas prowadzenia pojazdów, obsługi urządzeń mechanicznych lub w innych momentach, w których wymagana jest pełna, świadoma obecność.

Nagrania „Myśl Pozytywnie” i „Długowieczność w Zdrowiu” powinny być odsłuchiwane w ciągu dnia lub wieczorem przed nocnym odpoczynkiem.

W celu osiągnięcia najszybszych efektów należy odsłuchiwać te nagrania na siedząco minimum dwa, trzy razy w tygodniu, w taki sposób, aby niemożliwe było zapadnięcie w sen.

Nagrań należy słuchać do momentu uzyskania pożądanych zmian w procesie myślenia, funkcjonowania i wewnętrznego, osobistego poczucia dokonania oczekiwanej zmiany, która widoczna będzie w codziennym zachowaniu. Przygotowane nagrania o różnej tematyce, można odsłuchiwać wedle własnego uznania i aktualnej potrzeby.

Już po pierwszym odsłuchu mogą być widoczne małe, pozytywne zmiany dotyczące sposobu myślenia i zachowania. Te większe przyjdą w odpowiednim czasie, niemalże automatycznie, ponieważ te nagrania mówią o uniwersalnej prawdzie o człowieku jako o istocie dysponującej nieograniczonym potencjałem twórczym i o istocie, która może zawsze dokonać wyboru życia pełnego zdrowia, szczęścia, obfitości i wszelkiej pomyślności.

Ten potencjał twórczy nigdy nie został nikomu odebrany, on był i jest zawsze w nas. Jedyne co mogło się stać, to to, że wiedza o nim, mogła być przed nami ukrywana lub przez nas zapomniana, bądź z jakiś powodów była ona zlekceważona.

Ale teraz dzięki tym nagraniom, ponownie zaistniała możliwość odzyskania tej wiedzy i świadomości. Świadomości naszej wielkości i możliwości kreatywnego i pozytywnego istnienia i funkcjonowania.

Nagrania na tej płycie zawierają prowadzenie słowne z muzyką relaksacyjną, która wykorzystuje efekt tzw. dudnień różnicowych, pomagających osiągnąć głębszy stan relaksacji ciała i umysłu.

Słuchając muzyki z podkładem dudnień różnicowych, nie wolno wykorzystywać żadnych układów wyciszających szumy, takich jak np. Dolby. Nie należy stosować również żadnych dodatkowych urządzeń świetlnych i dźwiękowych. Nagrania z podkładem dudnień różnicowych są w pełni bezpieczne. Istnieją jedynie przeciwwskazania w ich stosowaniu u osób uznanych za niezrównoważone psychicznie, cierpiących na epilepsję, depresję kliniczną, mających różnego rodzaju stany paranoidalne i będących pod wpływem alkoholu.

Nagrania na tej płycie mają za zadanie uzupełnić ewentualną potrzebę opieki medycznej, interwencję lekarza lub wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia, a nie je zastąpić. Jeśli istnieją jakiekolwiek wątpliwości co do stanu zdrowia psychicznego lub fizycznego osoby słuchającej, należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

1. Myśl Pozytywnie
Nagranie „Myśl Pozytywnie” ma za zadanie wzmocnić pozytywną energię wewnętrzną poprzez kreowanie pozytywnych myśli, które wpływają bezpośrednio wewnętrzną samoocenę, a tym samym na wszelkie osiągnięcia i ogólnie nazwane, zadowolenie z życia.

To nagranie jest tak skonstruowane, aby przede wszystkim wyeliminować samoograniczające iluzje, które mogły zostać zabsorbowane przez umysł podświadomy we wczesnym dzieciństwie, a które teraz mogą stanowić podstawowe wzorce zachowania. Wzorce, które mogą charakteryzować się brakiem we własne możliwości, stresem i podatnością na oddziaływanie negatywnych emocji.

Negatywne emocje uzewnętrzniają się w naszym ciele jako odczucia, z reguły nieprzyjemne i niszczycielskie. Nauka odpowiednich technik relaksacji ciała i umysłu jest podstawowym elementem zmiany ich destrukcyjnego oddziaływania. Ponadto zawsze kiedy potrafimy opanować i kontrolować emocje, stają się one z czasem coraz słabsze i mniej inwazyjne w stosunku do naszych działań. Tylko wówczas kiedy jesteśmy opanowani i spokojni możemy wykorzystać w pełni swoje zdolności kreatywnego myślenia, za którym podąża również pozytywne działanie.

Przygotowane nagranie „Myśl Pozytywnie” pomocne będzie w utrwaleniu mechanizmów, które przyczynią się do wzrostu pozytywnego myślenia, co skutkować będzie zwiększonym pozytywnym nastawienia do każdego dnia i każdego zdarzenia, które na pierwszy rzut oka mogłoby wydawać się negatywne. Musimy jednak pamiętać, że każde zdarzenie niesie za sobą pewną naukę i w każdym można znaleźć coś pozytywnego. Oczywiście pod jednym warunkiem. Że tego chcemy.

2. Długowieczność w Zdrowiu
Nagranie „Długowieczność w Zdrowiu” ma za zadanie wzmocnić motywację do wyboru zdrowego stylu życia, na które składa się zdrowe pożywienie, picie odpowiedniej ilości czystej wody jak również wzmacnianie ciała poprzez stosowną do obecnego stanu zdrowia aktywność fizyczną.

Z punktu widzenia fizyki każdy z nas jest jednym polem wibrującej energii. Ale z punktu widzenia biologii, na poziomie cząsteczkowym, nasze ciała składają się z komórek. Organizm każdego z nas składa się z kilkudziesięciu miliardów pojedynczych, malutkich komórek, które odpowiedzialne są za jego prawidłowe funkcjonowanie.

Zdrowe komórki to zdrowy organizm, a zdrowy organizm to przyjemne i radosne funkcjonowanie w naszym własnym ciele.

Ale od czego zależy zdrowie?

Otóż jak już wiadomo od myśli, które są energią. Ale jest jeszcze jeden bardzo ważny i istotny czynnik, a mianowicie tym czynnikiem jest to, co codziennie wkładamy do ust, i co w efekcie dostaje się do naszych komórek, które można porównać do małej fabryki wytwarzającej energię. Dobrze zaopatrzona w paliwo fabryka, to duża porcja właściwej energii. Słabo zaopatrzona fabryka, to brak i deficyt, który można zaobserwować u większość osób w różnym wieku.

Nasze komórki potrzebują pewnych substancji, które w celu wytworzenia energii życiowej muszą zostać przekazane do ich części zwanej mitochondria. Mitochondria są odpowiedzialne za wytwarzanie tej energii, bez której wstanie rano z łóżka, lub przeprowadzenie jakiejkolwiek czynności, czy mrugniecie okiem nie byłoby możliwe.

Ale jakie to są substancje? Czego nasze komórki tak naprawdę potrzebują? Otóż bardzo prostych i ogólnie dostępnych w dobrej, świeżej żywności i dobrych, naturalnych suplementach substancji, którymi są witaminy, minerały i aminokwasy czyli tłuszcze.

Oprócz tego nasz organizm potrzebuje jeszcze jednego, bardzo ważnego czynnika. Czynnika, z którego w większości sam się składa. Z czego? Oczywiście z wody. Z czystej wody pełnej zdrowej energii, która będzie mogła oczyścić nasz organizm z toksyn, które codziennie są przez nas wchłaniane wraz z jedzeniem, napojami i powietrzem.

Toksyny powstają również wewnątrz nas w wyniku przemiany komórkowej. Tam gdzie wytwarzana się energia, tam gdzie następuje przemiana i trawienie, tam również powstają i odpady, które należy natychmiast usunąć. I właśnie odpowiedniej jakości woda jest tym ważnym czynnikiem, który sprawia, że wszystko to co niepotrzebne zostaje usunięte na zewnątrz.

Niestety jedząc bez zastanowienia, jedząc przemysłowo przetworzone jedzenie nie dostarczamy organizmowi tego co on potrzebuje, a wręcz przeciwnie, otrzymuje on wraz z pustym, czyli bogatym w puste kalorie, śmieciowym jedzeniem, wszelkiego rodzaju chemiczne trucizny, które ukryte są pod bardziej lub mniej zrozumiałymi nazwami takimi jak: wzmacniacze smaku, konserwanty, barwniki, spulchniacze, polepszacze i wiele innych, wyrażonych niewinnie wyglądającą literką E substancji.

Codziennie zamiast zdrowej i żywej wody, o parametrach wody źródlanej lub uzdrowiskowej, wiele osób pije kolorowe napoje gazowane lub wodę zanieczyszczoną, pełną chemicznych substancji uzdatniających.

To co powiedział dawno temu Hipokrates „Niech pożywienie będzie Waszym lekarstwem”, sprawdza się dzisiaj równie skutecznie. Pigułki na każdą chorobę i schorzenia mają za zadanie działać tylko i wyłącznie na skutki już wytworzonych zmian w organizmie. Czy są one jednak skuteczne? Myślę, że każdy może osobiście odpowiedzieć sobie na to pytanie. Pigułka na to, pigułka na tamto, a chorób coraz więcej i więcej.

Nagranie pt „Długowieczność w Zdrowiu” będzie pomocne w odzyskaniu lub wytworzeniu nowych i prawidłowych nawyków żywieniowych, które będą owocowały lepszym stanem zdrowia, dobrym samopoczuciem i większą energią życiową.