Vital Aqua

iPad
Woda, z pozoru prosty związek składający się z dwóch atomów wodoru i jednego tlenu, a nie sposób przecenić jej funkcji. Nie bez powodu poszukiwanie śladów życia na innych planetach rozpoczyna się od poszukiwania wody.

Woda cząstką życia

Woda to najważniejszy składnik organizmu człowieka, w około 70 % składamy się z wody. Oznacza, to że 70 kg człowiek posiada w sobie około 50 litrów wody. Wystarczy, aby jej ubytek przekroczył 1 litr, a odczuwać będziemy osłabienie sił, zawroty głowy, skurcze, zaburzenia widzenia, czy nieprawidłowe ciśnienie krwi. Zważywszy, że organizm w każdej godzinie zużywa około 100 ml wody nie są to duże ilości, a przy wysiłku fizycznym lub psychicznym może przekroczyć 300 ml lub więcej na godzinę (250 ml odpowiada jednej szklance wody). Dlatego tak ważne jest aby stale uzupełniać poziom wody. Dostarczając organizmowi odpowiednią ilość płynów umożliwiamy mu prawidłowe funkcjonowanie, a my czujemy się zdrowi i pełni sił.

iPad
Jakość wody podstawą zdrowia

Dbając o zdrowie należy dostarczać odpowiednich składników. Nie można pominąć najważniejszego. Jakość elementów przekłada się na funkcjonowanie całości. Niestety pijąc wodę nie wiemy czy jest odpowiednia. Bardzo często jest zanieczyszczona. W wodzie mogą znajdować się toksyny, metale ciężkie, jak również bakterie szkodliwe dla zdrowia. Ważny jest też sposób przechowywania wody ze względu na to, że woda absorbuje substancje z otoczenia. Do naszych domów woda dociera często poprzez sieć starych rur, które zdecydowanie nie sprzyjają zachowaniu jej czystości. Taką wodę przed spożyciem przegotowujemy, jednak działanie termiczne nie usuwa wszystkich szkodliwych składników, jak choćby metali. Na każdej kupowanej w sklepie butelce wody znajduje się ostrzeżenie, że po otwarciu woda nadaje się do spożycia przez dwa dni i należy ją przechowywać w lodówce, aby nie doszło do skażenia bakteriami. Mimo starań firm produkujących wodę butelkowaną bardzo często docierają informacje o skażeniach wody sprzedawanej w sklepach. Dodatkowo, przemysł ten kierując się chęcią zysku pakuje wodę w wygodne i tanie plastykowe opakowania PET, które nie są właściwe dla wody, ze względu na ryzyko uwalniania szkodliwych substancji. Dlatego do organizmu
iPad
wraz z wodą przedostają się toksyny, które wnikają do krwiobiegu i rozprzestrzeniają się po całym organizmie. Bardzo często nie jesteśmy w stanie tych substancji wykryć. Nie są one widoczne dla oka, nie wpływają również na zmianę smaku, co nie znaczy, że nie są groźne. Wiele trucizn nie jest wyczuwalnych, jak choćby arszenik. Pijąc taką wodę organizm musi sam ją oczyścić, tak aby nie dopuścić do zatrucia. Każda substancja szkodliwa powinna być usunięta z wody zanim płyn zostanie wykorzystany. Im więcej toksyn spożywamy, tym trudniejsze zadanie stoi przed wątrobą. Niestety, nie wszystkie toksyny są wydalane. Część z nich odkłada się w organizmie. Tak jak odpady nuklearne przechowywane są w specjalnych pojemnikach chroniących przed szkodliwym działaniem, tak toksyny zamykane są w tkance tłuszczowej. Może prowadzić to do rozwoju tzw. chorób cywilizacyjnych, jak choroby autoimmunologiczne, nowotwory, ale również do pogorszenia wyglądu, poszarzałej cery, zmarszczek, cellulitu, ogólnemu osłabieniu i zmniejszonej odporności na stres.

Czysta woda przywraca równowagę kwasowo zasadową, usuwa toksyny, regeneruje organizm, jest podstawą zdrowia.

Jak ważne dla zdrowia jest dostarczanie odpowiedniego płynu dla organizmu pokazuje doświadczenie laureata nagrody Nobla, Alexisa Carrela, który dbając o wymianę toksycznego płynu z otoczenia żywej komórki trzykrotnie przedłużył jej życie w porównaniu do komórki znajdującej się w organizmie. Sam naukowiec podsumował to takim zdaniem:

„Komórka jest nieśmiertelna! To tylko płyn, w której otoczeniu żyje, ją degeneruje! Odnawiając ten płyn systematycznie oraz dając komórce pożywienie którego wymaga, może ona praktycznie żyć wiecznie!”

Jakość wody jaką spożywamy jest więc podstawą zdrowia.

Najlepiej jest pić wodę czystą, naturalną, pozbawioną toksyn, zapewniającą homeostazę, wodę która nie wymusza konieczności pracy np. wątroby czy innych organów, a od razu nadaje się jako składnik do budowy zdrowego organizmu.

Potrzebne jest więc prywatne źródło zdrowej wody lub Vital Aqua.

Vital Aqua generator zdrowej wody:

To kompozycja naturalnych składników, których zadaniem jest przygotować wodę najlepszą dla zdrowia.

Są źródła, w których woda ma lecznicze działanie. Tak powstały uzdrowiska sanatoryjne. Woda uzyskuje tam swoje właściwości zdrowotne poprzez kontakt z otaczającymi je skałami. W ten sposób wzbogacana i oczyszczana przybiera właściwości lecznicze.

Tak narodziła się idea stworzenia Vital Aqua naturalne skały zamknięte w stalowej obudowie tworzą wodę uzdrowiskową w domu.

Vital Aqua to wygoda i skuteczność. Wystarczy zanurzyć generator w wodzie a unikalny wkład rozpocznie swoje zadanie.

Aby uzyskać taki efekt, konieczny jest odpowiedni dobór wyjątkowych składników, z których każdy jest niezrównany w swoim działaniu, a umiejętne połączenie ich pozwala osiągnąć optymalne rezultaty.

Składniki generatora Vital Aqua działają dwutorowo:

- oczyszczają wodę,
- wzbogacają ją w naturalne minerały.

Vital Aqua oczyszcza wodę przy wykorzystaniu naturalnych składników:
SZUNGITU
WĘGLA AKTYWNEGO
SREBRA i BURSZTYNU.


SZUNGIT:
Dla oczyszczania wody z bakterii toksyn, metali ciężkich, i innych zanieczyszczeń w Vital Aqua zastosowany został najbardziej wartościowy węgiel na świecie, SZUNGIT.
SZUNGIT Jest odmianą węgla, która naturalnie występuje w przyrodzie. Minerał ten był od tysięcy lat używany przez ludzi do uzdatniania i poprawiania jakości wody pitnej. Dziś jego właściwości zdrowotne zostały przebadane i potwierdzone.
Woda, która ma styczność z SZUNGITEM staje się krystalicznie czysta i wyjątkowo smaczna. SZUNGIT zawdzięcza to działanie niezwykłej węglowej matrycy.
SZUNGIT został odkryty w Rosji gdzie występuje w naturalnej postaci. Tam od zawsze wykorzystywany był przez ludzi znających jego moc jako niezawodny środek do oczyszczania wody i przywracania zdrowie z licznych chorób. Legenda SZUNGITU dotarła nawet na dwór carski, a jego właściwościami zachwycił się Piotr I Wielki, który stworzył pierwsze w Rosji SPA. Powstało ono w Karelii, gdzie SZUNGIT został odkryty i jest wydobywany do dziś. Ośrodek ten powstał po to, aby korzystać z dobrodziejstw wody zmienionej przez SZUNGIT. Mimo ogromnego postępu cywilizacyjnego tajemnica działania SZUNGITU zastanawia nawet współczesnych badaczy. Okazało się bowiem, że SZUNGIT posiada naturalne fulereny, których obecność wykrywano w skałach kosmicznych. FULERENY to molekuły węgla posiadające strukturę piłki futbolowej. Obok grafitu i diamentu są trzecią alotropową odmianą węgla. Te bardzo drogie cząsteczki są uważane za nadzieję w wielu gałęziach przemysłu, również nowoczesnej medycyny. Przypuszcza się, że wyjątkowe właściwości oczyszczania wody SZUNGIT zawdzięcza właśnie fulerenom, które posiadają zdolność zamykania w swoim wnętrzu innych cząstek. Odkrycie fulerenów zostało nagrodzone nagrodą Nobla w 1996 roku otrzymali ją Harold Kroto, Richard Smalley i Robert Curl. Ale to nie wszystko. SZUNGIT, który zawiera fulereny jest uważany za jeden z najsilniejszych antyutleniaczy. Fulereny są tak skuteczne w wymiataniu wolnych rodników, że przez bezstronnych badaczy zostały określone jako „gąbki rodnikowe”. Oznacza to, że pijąc wodę oczyszczoną przez SZUNGIT nie tylko spożywamy płyn czysty, pozbawiony toksyn i zanieczyszczeń. Okazało się, że przy współdziałaniu z szungitem woda nabiera właściwości wspomagających zdrowie. Szungit ją strukturyzuje, przekazując swoją matrycę energetyczno-informacyjną. W wyniku tego woda szungitowa wspomaga pracę wszystkich struktur biologicznych organizmu, nie tłumiąc przy tym działania zdrowych komórek. Fulereny okazały się też najpotężniejszym i długo działającym antyoksydantem (niektóre źródła podają, że setki, a nawet tysiące razy efektywniejszym od witamin C i E).
Właściwości fulerenów:
• silne antyoksydanty (silniejsze niż witaminy C i E)
• chronią komórki nerwowe (pomocne w takich chorobach jak Parkinson, Alzheimer czy Lou Gehrig)
• przeciwdziałają degradacji komórek neuronowych związanej ze stwardnieniem zanikowym bocznym
• zapobiegają apoptozie komórek
• mogą być wykorzystane w fotochemioterapii, a w szczególności w leczeniu raka skóry
• dają nadzieje na odkrycie skutecznego leku przeciwko AIDS
• działają antybakteryjnie
• pomocne w leczeniu osteoporozy
• nietoksyczny środek kontrastowy o przedłużonym działaniu
• nośniki genów, białek i substancji leczniczych

Dzięki fulerenom pijemy wodę bez wolnych rodników, które uważane są za czynnik wywołujący proces starzenia i wielu chorób. A wszystko odbywa się w sposób naturalny.

Woda SZUNGITOWA oczyszcza organizm z toksyn, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Dodaje sił niwelując syndrom chronicznego zmęczenia. Pomaga w funkcjonowaniu wszystkich biologicznych struktur organizmu nie nadwyrężając zdrowych elementów.
Woda SZUNGITOWA znajduje również zastosowanie w kosmetyce. Działa odmładzająco i regenerująco. Poprawia jędrność i wygląd skóry, nadaje blask i zdrowy wygląd włosom.

Nic więc dziwnego, że Car Rosji Piotr I Wielki darzył takim uznaniem SZUNGIT, z którego dobrodziejstw bardzo chętnie korzystał.

WĘGIEL AKTYWNY:
To nietoksyczna forma węgla, która w wyniku aktywacji wysoką temperaturą uzyskuje bardzo dużą powierzchnię właściwą. WĘGIEL AKTYWNY dzięki temu procesowi posiada liczne kanały i pory, działa jak gąbka wchłaniając zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie. Stanowi doskonałe uzupełnienie właściwości oczyszczających Vital Aqua.

SREBRO i BURSZTYN:
Vital Aqua oczyszcza również wodę z bakterii i wirusów. Aby uzyskać najlepszy efekt, w składzie generatora znajduje się czyste SREBRO i BURSZTYN. SREBRO niszczy bakterie, wirusy, glony i grzyby. Dlatego najwyższej klasy przybory stołowe wykonane są z tego szlachetnego materiału, również wiele narzędzi chirurgicznych pokrytych jest srebrem. W roku 1884 dr Crede - niemiecki położnik, zauważył, że łagodny roztwór srebra zapuszczony do oczu noworodka zapobiega zapaleniu oczu. Praktykę tę szybko zaczęto zalecać i jest ona obecnie wykonywana w szpitalach na całym świecie. W 1915 roku dr Laggeroe przeprowadzał próby na oczach dorosłych.
Przez długi czas srebra używano w implantach przy chirurgicznej reperacji kości. W latach 20-tych, 30-tych i 40-tych bardzo drobno zmielone srebro w postaci mączki aplikowano doustnie jako lekarstwo na wiele infekcji i chorób, miejscowo stosowano je w oparzeniach i zakażeniach grzybiczych. W roku 1938 wiele chorób wywoływanych przez ponad 650 rodzajów bakterii, wirusów i grzybów uznawano za wyleczalne przy użyciu tego srebra. W medycynie ayurwedyjskiej Indii srebro zalecano w celu podbudowania siły i żywotności organizmu. Srebro stosowano, aby zwalczyć chroniczną gorączkę i słabość, leczyć zapalenie jelit, problemy z woreczkiem żółciowym, zgagę, nadmierne krwawienia menstruacyjne oraz zaburzenia czynności wątroby i śledziony. Lekarze ayurwedyjscy wykorzystywali właściwości lecznicze metali od tysięcy lat do oczyszczania i wzmacniania organizmu. Ayurweda twierdzi, że czyste metale stosowane na skórę wywołują reakcję elektromagnetyczną, działając na komórki i głębiej położone tkanki. Srebro stosowane jest na wielu różnych polach medycyny. W medycynie antropozoficznej srebro stosowane jest jako środek antybakteryjny, wspomagający dla mózgu, w problemach rozrodczych u kobiet, dla układu krwionośnego, jak również zalecany w przewlekłych stanach ropnych, w procesach zakaźnych i zatokowych, oraz stanach gorączkowych. W homeopatii zaś srebro stosuje się na bóle głowy, chroniczną chrypkę, nerwobóle stawów, przekrwienie tchawicy, problemy z mózgiem i zatokami. Koloidalne srebro ma ładunek dodatni silniejszy niż większość antybiotyków. Sprawia to, że srebro dosłownie wyszukuje i niszczy patogeny (organizmy chorobotwórcze) zamiast tylko dryfować aż przypadkiem wpadną na siebie. To działanie zostało dość trafnie określone przez dr Roberta Becka jako efekt „srebrnego pocisku”. Srebro od razu utleniaja patogen. Metal ten zastępował nawet antybiotyki w leczeniu infekcji. Antybiotyki w ogóle nie działają na wirusy, a jeśli chodzi o bakterie - antybiotyk zabija bakterię w momencie, gdy zaczyna się ona dzielić (antybiotyki typu penicyliny) lub zapobiega podziałowi bakterii (antybiotyki typu tetracykliny). W pierwszym przypadku może upłynąć kilka dni zanim bakteria zacznie się dzielić, w drugim przypadku bakteria w ogóle nie ginie, a jedynie blokowana jest jej replikacja. W obu przypadkach system immunologiczny musi sam radzić sobie z większością wszystkich patogenów. W przypadku srebra zabijane są one wszystkie i natychmiast. Srebro jest katalizatorem. Tak więc, gdy tylko srebro utleni patogen, traci on swój ujemny ładunek i zostaje po prostu wydalony, a srebro może zaatakować kolejny chorobotwórczy mikroorganizm. Antybiotyki zazwyczaj wiążą się z patogenami i na każdy wyeliminowany patogen zużyta zostaje jedna cząsteczka czy też molekuła antybiotyku. Lecznicza wartość koloidalnego srebra według pism medycznych na całym świecie polega na tym, że jest ono naturalnym antybiotykiem o szerokim spektrum, upośledzającym enzym, który wszystkie jednokomórkowe patogeny (mikroorganizmy w fazie reprodukcji) wykorzystują w swoim metabolizmie tlenowym. Sprawia to, że owe mikroorganizmy i ich formy wielopostaciowe (polimorficzne) czy zmutowane duszą się w sześć minut lub mniej przy bezpośrednim kontakcie. Srebro koloidalne zawiera dwie postacie srebra: jonową i metaliczną (koloidalną). Jony srebra posiadają ogromną zdolność utleniania substancji, które je otaczają. Inne środki bakteriobójcze, takie jak chlor i nadtlenek wodoru również posiadają takie właściwości, ale powodują skutki uboczne jakich nie ma koloidalne srebro.
Pionier w dziedzinie koloidalnego srebra, dr Henry Crooks, odkrył, że srebro w postaci koloidalnej jest bardzo silnym środkiem bakteriobójczym, nieszkodliwym dla ludzi i zupełnie nietoksycznym. Okazało się szczególnie skuteczne w przypadku problemów jelitowych. Oto jak dr Crooks podsumował swoje doświadczenia na bakteriach: „Nie znam bakterii, która w eksperymentach laboratoryjnych nie zginęłaby pod wpływem działania koloidalnego srebra w ciągu sześciu minut ".
Roztwory koloidalnego srebra stosuje się doustnie, miejscowo, dopochwowo, doodbytniczo, dożylnie, domięśniowo, do płukania gardła oraz jako krople do oczu i uszu. Może być podawane przy pomocy rozpylacza czy wciągane do nosa czy płuc, a więc może być bezpiecznie stosowane w odparowywaczach bądź nawilżaczach w przypadku infekcji dróg oddechowych. Skuteczność SREBRA wynika ze zdolności oddziaływania na DNA i RNA w/w zanieczyszczeń. Dzięki temu nie tylko są one niszczone, ale tracą również zdolność rozmnażania się. Działanie to wspomaga bursztyn, który składa się z żywicy drzew wykazującej właściwości m.in. bakteriobójcze.

Bursztyn
Bursztyn to kopalna, skamieniała żywica pochodząca sprzed kilkudziesięciu milionów lat. Najbogatsze jej źródła znajdują się w obwodzie kaliningradzkim oraz u wybrzeży Morza Bałtyckiego Największe ośrodki naukowe zajmujące się bursztynem zlokalizowane są w Rosji, a konkretnie w obwodzie kaliningradzkim, gdzie działają specjalne laboratoria naukowe. Ośrodki te zajmują się koncepcją kompleksowego wykorzystania bursztynu w farmaceutyce. Prowadzone są zaawansowane prace nad wykorzystaniem kwasu bursztynowego, jako aktywnego biologicznie suplementu diety. Niektóre tylko z badań instytutów uzyskują zastosowanie w przemyśle.
Główne zastosowanie bursztyn znalazł w przemyśle jubilerskim. Jednak od wielu wieków znajdował zastosowanie w ludowej medycynie. Od starożytności stosowano go na wiele różnych dolegliwości takich jak choroby uszu, nerek, przeziębienia, reumatyzm. Olej bursztynowy stosowany był również jako środek przeczyszczający natomiast dym z palonego bursztynu służył do odkażania oraz usuwania szkodników.(5)
Współcześnie znane są właściwości bursztynu niepolerowanego, występującego w postaci naturalnej. Badania wykazały, że zawiera on wiele cennych mikroelementów: krzem, magnez, żelazo, wapń, potas, związki organiczne połączone z jodem. Jego właściwości związane są z uwalnianiem kwasu bursztynowego, który ma działanie biostymulacyjne. Pobudza on system nerwowy, reguluje pracę nerek i jelit. Ma działanie przeciwzapalne i antytoksyczne. Na bazie tego składnika wyrabia się kremy, maści, odżywki do stosowania zewnętrznego na skórę.(2) Produkuje się również nalewki bursztynowe, które według autorów książek o kuracjach zdrowotnych pomagają na wiele schorzeń takich jak nadczynność tarczycy, choroby nerek, wszelkie infekcje bakteryjne, zarażenia owsikami i robaczycami, lambliozę, gronkowcem, półpasiec, przeziębienia, grypę, zapalenie oskrzeli, zatrucia pokarmowe, wrzody żołądka.(4)
Kwas bursztynowy działa pobudzająco na system nerwowy, może regulować prace jelit i nerek, a także mieć działanie przeciwzapalne. Produkowane na jego bazie specyfiki leczą dolegliwości reumatyczne, astmatyczne, owrzodzenia, podrażnienia skóry oraz schodzenia oskrzeli, gardła i tarczycy
W przemyśle kosmetycznym wykorzystuje się kwas i olej bursztynowy do produkcji kosmetyków skutecznych w niszczeniu wolnych rodników i bakterii oraz posiadających właściwości dezynfekujące. Wykorzystuje się tez bursztyn w kosmetykach do pielęgnacji suchej i zmęczonej skóry, stymulując w ten sposób odnowę komórkową. Kosmetyki te poprawiają jędrność i elastyczność skóry oraz wyraźnie zmniejszają głębokość zmarszczek

Badania przeprowadzono w Instytucie TeslabMedica we Wrocławiu
iPad
Działanie mikrobiologiczne składników Vital Aqua
Próbki wody zostały skażone wybranymi szczepami bakterii, następnie podzielono je na dwie grupy. Jedna z nich została oczyszczona przy pomocy Vital Aqua, natomiast druga grupa stanowiła kontrolę.

Działanie fizykochemiczne składników Vital Aqua - wykresy po lewej.
(badania przeprowadzono w Instytucie TeslabMedica we Wrocławiu).

Próbki wody zostały skażone wybranymi zanieczyszczeniami, następnie podzielono je na dwie grupy. Jedna z nich została oczyszczona przy pomocy Vital Aqua, natomiast druga grupa stanowiła kontrolę.

Czysta woda, jest podstawą zdrowia, dzięki zastosowaniu generatora Vital Aqua znacząco poprawiamy czystość wody zarówno mikrobiologiczną jak i fizykochemiczną. Jest to możliwe dzięki unikalnej formie zastosowania Vital Aqua. Generator wkłada się do wody, wydłużając czas kontaktu cieczy z sorbentami. Powoduje to lepsze wchłanianie zanieczyszczeń. Dłuższy kontakt Vital Aqua z wodą pozwala na wykorzystanie dobroczynnych właściwości skał zamkniętych w metalowej obudowie. Cały proces odbywa się tak jak w naturalnym środowisku. Krystalicznie czysta woda niepozbawiona wartości mineralnych optymalnie nawadnia organizm. Wydłużony kontakt wody z Vital Aqua umożliwia również przekazywanie składników mineralnych w tym celu wykorzystany został CZARNY KRZEMIEŃ.

KRZEM
Krzem jest pierwiastkiem niezmiernie ważnym dla naszego organizmu, przez wielu ludzi niedocenianym. Związki krzemu wpływają na przemianę materii regulująco, zmniejszają przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych, utrzymują prawidłową elastyczność naskórka i włókien kolagenowych oraz elastynowych w skórze. Krzem przedłuża jędrność skóry i błon śluzowych. Związki krzemu jako ochronny koloid przeciwdziałają krystalizacji mineralnych składników w drogach moczowych, utrudniają odkładanie blaszek lipidowych w ścianach naczyń krwionośnych zapobiegając w ten sposób powstawaniu miażdżycy. Krzemionka działa przeciwzapalnie, przeciwwysiękowo i przeciwalergicznie. Zioła ze szczególnie dużą zawartością krzemu stosuje się przy wypadaniu włosów, łamliwości paznokci, plamicach (krwawe wylewy podskórne, wybroczyny), żylakach, trądziku pospolitym i różowatym. Przetwory ziołowe bogate w związki krzemu powinni pić wszyscy, szczególnie kobiety w ciąży, karmiące piersią i osoby w podeszłym wieku. Zioła posiadają związki krzemu rozpuszczalne w wodzie podczas gotowania (cenne są więc tylko odwary) i łatwo dla naszego organizmu przyswajalne. Związki krzemu, w tym kwas krzemowy obecny jest w wielu wodach zdrojowych. Krzem zapobiega również nadmiernym krwawieniom miesiączkowym, krwawieniom macicznym pozamiesiączkowym i w czasie ciąży. Niedobór krzemu powoduje osteoporozę, deformację stawów, tkanki łącznej właściwej i zapalenie dziąseł. Przewlekłe niedobory krzemu powodują także krwawienia z dziąseł i nosa, stany zapalne powiek, naczyniówki i spojówek. Krzemionka zwiększa krzepliwość krwi i pobudza wzrost mięśni, gojenie ran, naskórnikowanie oraz nabłonkowanie. W razie krwawień i stanów zapalnych dziąseł warto jednocześnie zażywać witaminę C. Bardzo dużo związków krzemu zawierają skrzypy (odwar należy gotować 5-10 minut, tylko taki zawiera krzemionkę), przywrotniki, podbiał, turzyce, perz, rdesty, pokrzywa, dziewanna, przytulie, poziewnik, płucnica islandzka, kozieradka. Ze wszystkich tych ziół sporządza się odwar. Dzienne zapotrzebowanie na krzem wynosi 200 mg. Kobiety po 30 roku życia w celu zapobiegania cellulitowi i przedwczesnemu starzeniu się skóry powinny zażywać preparaty i wody krzemionkowe. Krzem działa przeciwłuszczycowo i przeciwtrądzikowo. Korzystnie działa również przemywanie skóry przetworami krzemionkowymi oraz wodą zdrojową zawierającą kwas krzemowy oraz krzemiany. Krzemień to pospolita skała osadowa mająca niezwykłe właściwości lecznicze, poprawiająca przemianę materii, zmniejszająca poziom cukru we krwi, likwidująca paradontozę i anginę. Woda krzemowa uśmierza ból zębów i goi rany.
Woda krzemowa wykazuje podobne jak woda srebrowa właściwości przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Udowodniono, że woda z dużą zawartością krzemu neutralizuje niebezpieczne domieszki, a nawet pomaga organizmowi w wydalaniu radionuklidów. Regularne używanie wody krzemowej pomaga utrzymać w organizmie prawidłową zawartość krzemu i w ten sposób polepsza stan ludzi w przypadku chorób żołądka, naczyń krwionośnych i serca. Sprzyja również zachowaniu pięknego wyglądu skóry oraz zdrowia torebek stawowych, ścięgien i innych elastycznych części ciała, w których znajduje się dużo krzemu.

CZARNY KRZEMIEŃ:
Niezwykłe działanie czarnego krzemienia tłumaczy się jego zdolnością do tworzenia z wodą szczególnych tworów - koloidów - wchłaniających z otoczenia zanieczyszczenia i obcą mikroflorę. Badania wykazały, że w kontakcie z wodą czarny krzemień rzeczywiście zmienia jej właściwości. Dzięki przenikającym do niej homeopatycznym dawkom krzemu woda zyskuje alkaliczny odczyn. Poza tym powstają w niej struktury złożone z molekularnych jonów tlenu, wokół których skupiają się molekuły wody o parametrach znacznie różniących się od parametrów molekuł w zwykłej wodzie. Tworzą one silne wiązania z innymi elementami chemicznymi. Woda krzemowa sama się oczyszcza, bo szkodliwe substancje wytrącają się i opadają na dno. Staje się wyraźnie czysta i przyjemna w smaku, długo się nie psuje i ma wiele innych zdrowotnych zalet. Zaktywowana w ten sposób woda działa zabójczo na mikroorganizmy, ogranicza rozwój bakterii wywołujących gnicie i fermentację. Woda krzemowa silnie wiąże też metale ciężkie, substancje radioaktywne i inne szkodliwe związki i wyprowadza je z organizmu. „Czym różni się woda krzemowa od zwykłej?
Woda w naturze ma bardzo cenną właściwość samooczyszczania. Czarny i szaro-czarny krzemień opalowo-chalcedonowy jest rzadkim w naturze minerałem, który znacznie przyspiesza procesy samooczyszczania wody. Aktywowana takim krzemieniem woda harmonijnie łączy w sobie smak i świeżość wody źródlanej, przejrzystość i strukturę wody odtajałej i bakteriobójcze właściwości wody srebrnej. Długo zachowuje swe pożyteczne właściwości. Obecnie krzemień w roli aktywatora i filtra wody zyskał dużą popularność. Na temat pożytecznych i leczniczych właściwości wody krzemowej napisano wiele książek i artykułów prasowych, organizowano konferencje, sympozja itp.

Badania przeprowadzono w Instytucie TeslabMedica we Wrocławiu
iPad
Zdaniem uczonych czarny krzemień jest rzeczywiście mocnym aktywatorem i ma właściwości silnie bakteriobójcze.

Dzięki przenikaniu związków krzemu do wody, zmieniają się jej właściwości. Niegdyś krzemień stosowano do wykańczania pomieszczeń, w których przechowywano mięso. Sproszkowanym krzemieniem posypywano rany, by zapobiec gangrenie. Od dawien dawna wykładano krzemieniem dno i ściany studni, ponieważ zauważono, że ludzie używający wody z takich studni mniej chorują. Związki krzemu wpływają na przemianę regulująco materii, zmniejszają przepuszczalność ścian naczyń krwionośnych, utrzymują prawidłową elastyczność naskórka i włókien kolagenowych oraz elastynowych w skórze. Krzem przedłuża jędrność skóry i błon śluzowych. Związki krzemu jako ochronny koloid przeciwdziałają krystalizacji mineralnych składników w drogach moczowych, utrudniają odkładanie blaszek lipidowych w ścianach naczyń krwionośnych zapobiegając w ten sposób powstawaniu miażdżycy. Krzemionka działa przeciwzapalnie, przeciwwysiękowo i przeciwalergicznie. Związki krzemu znajdują się w wielu wodach zdrojowych. Niedobór krzemu powoduje osteoporozę, deformację stawów, tkanki łącznej właściwej i zapalenie dziąseł. Przewlekłe niedobory krzemu powodują także krwawienia z dziąseł i nosa, stany zapalne powiek, naczyniówki i spojówek. Krzemionka zwiększa krzepliwość krwi i pobudza wzrost mięśni, gojenie ran, naskórnikowanie oraz nabłonkowanie. Woda krzemowa wykazuje podobne jak woda srebrowa właściwości przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Udowodniono, że woda z dużą zawartością krzemu neutralizuje niebezpieczne domieszki, a nawet pomaga organizmowi w wydalaniu radionuklidów. Regularne używanie wody krzemowej pomaga utrzymać w organizmie prawidłową zawartość krzemu i w ten sposób polepsza stan zdrowia ludzi w przypadku chorób żołądka, naczyń krwionośnych i serca. Sprzyja również zachowaniu prawidłowego stanu skóry, torebek stawowych, ścięgien i innych elastycznych części ciała, w których krzem ma swoiste działanie. Pod działaniem czarnego krzemienia zwykła woda przeobraża się w tzw. żywą wodę, która nie psuje się, długo się przechowuje i sama się oczyszcza. Woda krzemowa zapobiega rozwojowi mikroorganizmów i bakterii. “Woda ma pamięć! Doświadczenia w wielu krajach na całym świecie pokazały, że woda odbiera warunki zewnętrzne i tworzy ich „odcisk” („piętno”) pamiętając wszystko co wydarza się w przestrzeni dokoła. (…) Jako, że „nagrywa” informację, woda zyskuje nowe właściwości, podczas gdy jej skład chemiczny pozostaje niezmieniony. Dotychczas sądzono, że to skład chemiczny wody jest ważny. Teraz dane mówią inaczej. Struktura wody jest zdecydowanie bardziej istotna od składu chemicznego.(…) Ludzie nie zastanawiają się, że gdy włączą światło – woda się zmienia. Gdy włączą pole elektryczne z linii zasilania – woda się zmienia. …” W związku z tymi niezwykłymi właściwościami, lepiej dla nas, żeby woda, którą pijemy miała “dobrą” pamięć. Po przebyciu wielu kilometrów w ciemnych rurach, pełnych kątów prostych, po tym wszystkim, czego woda była świadkiem w oczyszczalni, pamięć wody nie jest pozytywna. Zbija się ona w duże cząsteczki, które są bardzo ciężko przyswajane przez nasz organizm. Dzięki użyciu kryształów, odpowiednich aktywatorów, lub szungitu – woda rozbija swoją strukturę na mniejsze cząsteczki. Zmienia się jej pamięć, a dzięki temu jest dla nas lepsza i zdrowsza

Vital Aqua to stylowy, niezwykle poręczny generator zdrowej wody w domu.
Jedyne co trzeba zrobić to zanurzyć go w wodzie i cieszyć się zdrowiem.

Sposób użytkowania:

Uwaga!
Przed pierwszym użyciem filtr należy przemyć pod bieżącą wodą do czasu aż nie będzie barwił wody.

Najlepsze działanie filtr wykazuje w wodzie o objętości nie przekraczającej 2 litrów.
Wydajność wkładu filtrującego do 6 miesięcy.
Zasady użytkowania i konserwacji:
Po każdorazowym użyciu Vital Aqua filtr należy przepłukać pod bieżącą wodą, zaleca się również płukanie filtra wrzątkiem. Przed ponownym użyciem filtr powinien być suchy.
W razie wystąpienia osadów zaleca się płukanie filtra 2% roztworem octu. I pozostawienie filtra do wyschnięcia, następnie przed użyciem należy filtr przepłukać pod bieżącą wodą.
Największą wydajność filtra można uzyskać poprzez stosowanie wody destylowanej w procesie płukania.


BIBLIOGRAFIA:
1. (The Wonders of Colloidal Silver. Natrue's super antibiotics. D.L. Coburn, P.D. Dignan; 1997)
2. http://www.planetazdrowie.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=143&Itemid=157
3. Etymologia-bursztyn- http://pl.wikisource.org/wiki/Słownik_etymologiczny_języka_polskiego/bursztyn
4. materiały Międzynarodowych Targów Gdańskich - Amberif 2012 - „BADANIA INKLUZJI I INNYCH WŁAŚCIWOŚCI BURSZTYNU –NAJNOWSZE WYNIKI” - http://www.mtgsa.pl/mtgsa2010/library/File/AMBERIF/seminarium.pdf
5. Cała prawda o bursztynie - http://www.doz.pl/czytelnia/a1096-Cala_prawda_o_bursztynie
6. Cała prawda o bursztynie - http://www.doz.pl/czytelnia/a1096-Cala_prawda_o_bursztynie
7. http://astrovita.pl/szungit-naturalny-filtr-i-aktywator-wody/
8. http://www.czarnykrzemien.eu/index.php/krzemien-szkodliwy-pozyteczny
9. www.astrovita.pl